|

Серпень 28, 2014

|

Павло Коростильов

На чемпіонаті Європи з водних видів спорту у Берліні українці показали чудові результати. Синхроністи Лоліта Ананасова та Ганна Волошина виграли «срібло», отримавши за свій виступ 92,900 бала. Вони поступилися лише росіянкам. Також українська команда в складі Лоліти Ананасової, Олени Гречихіної, Ольги Кондрашової, Олександри Сабади, Катерини Садурської, Анастасії Савчук, Ксенії Сидоренко й Анни Волошиної з результатом 94,066 бала посіла другу сходинку на п’єдесталі пошани в змаганнях груп.

А от у комбінації збірна України здобула «золото». Ганна Волошина, Лоліта Ананасова, Олександра Сабада, Катерина Садурська, Олена Гречихіна, Анастасія Савчук, Катерина Резнік, Ольга Золотарьова, Дана-Марія Клименко, Олександра Кашуба, Ксенія Сидоренко й Ольга Кондрашова за свою програму отримали від суддів оцінку 94,4 бала. Таким чином, збірна України здобула перше «золото» на європейській першості в Берліні.
Далі Андрій Говоров у запливі на 50 м батерфляєм фінішував першим, а його час 22,87 секунди став новим рекордом чемпіонатів Європи. У командних змаганнях, які відкривали програму стрибунів у воду, українська пара Олександр Бондар і Юлія Прокопчук завоювали «срібло» з результатом 409,75 бала. А Олександр Бондар і Максим Долгов вибороли бронзову медаль у синхронних стрибках із десятиметрової вишки.
Під завісу змагання український стрибун у воду Ілля Кваша завоював для України «бронзу». «Те, що відбулося на чемпіонаті Європи, — унікальний випадок», — зазначила Ганна Кокоша, віце-президент Федерації плавання України.
А в китайському Нанкіні плавчиха Анастасія Малявіна поклала бронзову, четверту, медаль у скарбничку української збірної. У фінальному запливі на 100 м брасом із результатом 1:08.16 призер чемпіонату світу та Європи серед юніорів фінішувала третьою, оновивши свій особистий рекорд. Два «золота» виборов Михайло Романчук у плаванні на 400 м і 800 м вільним стилем.
Зробили свій внесок і дзюдоїсти. Богдан Ядов, котрий виступає у ваговій категорії до 66 кг, приніс Україні «срібло». Людмила Дроздова в змаганнях із дзюдо серед змішаних команд разом із спортсменами з Арґентини, Австрії, США, Південної Кореї, Хорватії та Великої Британії успішно дійшла до півфіналу, де зупинила боротьбу, завоювавши «бронзу».
У кульовій стрільбі тріумфував Павло Коростильов. У фіналі змагання тривало до останнього пострілу, але український спортсмен, котрий захопив лідерство майже на початку сесії, нікому не мав наміру віддавати свою перемогу. У підсумку його чемпіонський результат становив 203,4 бала, що на 0,6 очка перевершило світовий рекорд, який він сам і встановив цьогоріч. Загалом українці завоювали на Олімпіаді 29 медалей — дев’ять золотих, дев’ять срібних та 11 бронзових нагород.