Листопад 03, 2011

|

Подаємо досягнення українських спортсменів за минулий тиждень.

Бокс

У Роттердамі (Нідерланди) завершився чемпіонат Європи з боксу серед жінок. Збірна України посіла третє загальнокомандне місце, завоювавши сім медалей — одну золоту, одну срібну та п’ять бронзових нагород. Чемпіонкою Європи стала Наталія Бірюк (на фото) у ваговій категорії до 57 кг, вирвавши перемогу у фіналі в англійки Лізи Вайтсайт (15:14). Срібну медаль здобула Марія Бадуліна (до 69 кг), поступившись у вирішальному поєдинку господарці чемпіонату Маріхель де Йонгґ (12:21). На третю сходинку п’єдесталу пошани піднімалися Наталія Князь (до 48 кг), Іванна Крупеня (до 54 кг), Лілія Дурнєва (до 75 кг), Інна Шевченко (до 81 кг) і Катерина Шамбір (понад 81 кг).

Сергій Бубка, президент Національного олімпійського комітету, привітав призерок світової першості, їхніх тренерів і керівництво Федерації боксу та побажав вітчизняному жіночого боксу успішного дебюту на Олімпійських іграх наступного року в Лондоні.

Спринт

Ще однією медаллю поповнилася скарбничка збірної України з велотреку на чемпіонаті Європи, який проходив у нідерландському Апельдорні. У командних змаганнях у спринті українська команда в складі Любові Шуліки й Олени Цось завоювала срібні нагороди. Українки поступилися перемогою у вирішальній дуелі з англійками. Третє місце посіли спортсменки Німеччини.

Нагадаємо, що першу медаль Україні — золоту — принесла також Любов Шуліка, яка стала найсильнішою на континенті в спринті в індивідуальних змаганнях. По ходу турніру панна Шуліка обігнала в 1/4 фіналу олімпійську чемпіонку 2008 року й нинішню чемпіонку світу Вікторію Пендлтон. У півфіналі українка була швидшою за росіянку Вікторію Баранову, а у двох вирішальних гонках не залишила шансів Ользі Панаріній із Білорусі.

Теніс

Харків’янка Еліна Світоліна пройшла у півфінал турніру ITF із призовим фондом 25 тис. USD у Лаґосі (Ніґерія). У чвертьфіналі 17-річна українка, сіяна під восьмим номером, зустрічалася з 21-річною росіянкою Ксенією Ликіною.

Панна Світоліна перемогла в першому сеті з рахунком 6:4 і повела 1:0 у другому, після чого її суперниця відмовилася від продовження боротьби. Нагадаємо, нещодавно Еліна тріумфувала в тому ж таки Лаґосі, здобувши другий одиночний титул на турнірах ITF у професійній кар’єрі.

Фігурне катання

Українець Станіслав Перцов став срібним призером традиційного міжнародного турніру з фігурного катання «Кубок Ніцци», що проходить у Франції. У змаганнях юніорів киянин набрав у сумі 149,31 бала, поступившись 21,78 бала росіянинові Владиславові Тарасенку. Третє місце посів француз Шарль Терар.