Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Уперше за останні вісім років українці мають медаль зимової Олімпіади

Автор:

|

Лютий 13, 2014

|

Рубрика:

Уперше за останні вісім років українці мають медаль зимової Олімпіади

6 лютого відбулася церемонія підняття Державного прапора України в Олімпійському селищі в Сочі. Піднятий стяг символізує готовність країни до участі в ХХІІ зимових Олімпійських іграх. Разом з українським було піднято прапори Мексики, Норвегії, Молдови й Таїланду. Участь у церемонії взяли Надзвичайний і Повноважний посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко, президент Національного олімпійського комітету (НОК) України Сергій Бубка, виконувач обов’язків міністра молоді та спорту Равіль Сафіуллін, спортсмени, тренери й технічний персонал збірної.
Офіційна ж церемонія відкриття Ігор відбулася 7 лютого. Прапор України несла 38-літня лижниця Валентина Шевченко, призерка чемпіонату світу й володарка Кубка світу, для якої це буде вже п’ята Олімпіада. До слова, українець ніс і прапор Ізраїлю: прапороносець ізраїльської команди Владислав Буканов народився у Львові.
Під час урочистого відкриття Олімпійських ігор у Сочі трапився невеличкий казус: одне з олімпійських кілець не змогло запалитися вчасно. Церемонію відкриття відвідав і Янукович. Однак поруч нього навіть сісти ніхто не захотів. А от Дмитро Медвєдєв, прем’єр-міністр Росії, у той час на своєму місці на трибуні міцно спав.
На сайті зимової Олімпіади в Сочі організатори вказали неправильні дані щодо низки українських спортсменів. Зокрема, міста Чернігів, Суми й Тернопіль, із яких походять біатлоністи, там було зазначено як російські. Пізніше помилку пвиправили.
А ще канадський гірськолижник Бред Спенс на Олімпіаді в Сочі буде виступати в розмальованому шоломі. Автором малюнка стала Джиліан О’Блінс, котра лікуєтся від важкого онкологічного захворювання. «Знаю, скільки їй довелося всього зазнати. Вона по-справжньому надихнула мене,носити цей шолом — честь для мене», — сказав п. Спенс. Зазначимо, що 17-річна О’Блінс наразі проходить курс хіміотерапії для лікування від остеосаркоми — раку кісткових тканин. «Можу сказати, що я буду пильно стежити й захоплюватися виступами Бреда в Сочі. Це буде дуже круто – дивитися його виступи й бачити його в моєму шоломі. Це – прекрасно! Приємно почуватися причетною до чогось настільки великого та значущого, особливо для канадців. І я буду частиною цього», — наголосила Джиліан.
Першу золоту медаль Олімпіади — у слоупстайлі чоловічого турніру зі сноуборду — виграв американець Сейдж Котсенбург. «Срібло» — у норвежця Стааля Саннбека, «бронза» — у канадця Марка Макморріса. Першу для України медаль зимової Олімпіади — бронзову — виборола біатлоністка Віта Семеренко. Вона стала для нашої Батьківщини першою від 2006 року нагородою зимових Олімпійських ігор. Коли верстався номер, лідери Ігор норвежці мали у своїй скарбничці вже дванадцять медалей. За ними йшли канадці — десять нагород, і спортсмени зі СШАіз дев’ятьма медалями.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply