Українці на Універсіаді в Казані

|

Липень 18, 2013

|

На XXVII Всесвітніх літніх студентських іграх у Казані в змаганнях із академічного веслування представники збірної України завоювали золоту й бронзову нагороди. Представниці вітчизняної жіночої команди виграли медалі у двійці і одиночці.

Виступаючи в одиночці, олімпійська чемпіонка Лондона-2012 Наталія Довгодько стартувала дуже потужно, уже на першій контрольній позначці дистанції — 500 м — маючи чотири секундну перевагу над суперницями. Надалі досвідчена спортсменка контролювала ситуацію в гонці й зуміла зберегти мінімальне випередження Житки Антосової із Чехії.
Своєю чергою, Ганна Кравченко й Олена Буряк зі старту парної гонки йшли на третьому місці, ведучи боротьбу з екіпажами Росії та Чехії. У підсумку українська двійка завоювала бронзову медаль, причому суттєво відставши від переможців із Литви та срібних призерів із Білорусі.
Змагання з боротьби на поясах у вільному стилі поповнили скарбничку збірної України трьома нагородами — двома срібними й однією бронзовою. Срібними призерами стали Дмитро Косенок у ваговій категорії до 62 кг і Олександр Гордієнко (понад 100 кг). «Бронзу» завоював Помер Бєлялов (до 68 кг). Боротьба на поясах — найдавніший контактний вид спорту, єдиноборство, де двоє борців б’ється в одязі, що має пояс. Сутичка триває не більш ніж чотири хвилини. Чиста перемога присуджується спортсменові, якщо його суперник падає на спину. Будь-яке власне падіння на спину з метою провести прийом вважається поразкою.
Далі українська збірна зробила ривок з десятого відразу на четверте місце медального заліку. Золотими медалями потішили Віктор Кузнєцов (потрійний стрибок), Ганна Тітімець (400 м із бар’єрами) й Ольга Харлан (шабля). «Срібло» взяли Руслан Дмитренко (спортивна ходьба на 20 км) і збірна України (теж ходьба на 20 км), Андрій Проценко (стрибки у висоту), Ганна Ярощук (400 м із бар’єрами) і Шушана Хевондян (дзюдо, до 57 кг). Бронзові медалі дісталися Артему Харченку (дзюдо, до 66 кг), Галині Пундик (шабля), Костянтину Тарасову (боротьба на поясах, до 70 кг), Леоніду Рябчуку (боротьба на поясах, 90 кг) й Олегу Верняєву (спортивна гімнастика, індивідуальне багатоборство).
У змаганнях із боксу українці здобули дві золоті медалі. Чемпіонами стали Дмитро Митрофанов і Олександр Гвоздик. У фінальному бою у ваговій категорії до 75 кг Дмитру Митрофанову протистояв узбецький боксер Азізбеков Абдугофуров, який, утім, не зумів чинити гідного опору — 3:0. Що ж до категорії до 81 кг, то тут у фінальному бою Олександр Гвоздик зійшовся з Дмитром Біволом із Росії та переміг суперника дочасно — технічним нокаутом. Ще одну нагороду на гімнастичному турнірі приніс збірній України Олег Верняєв. У вправі на паралельних брусах він посів третє місце з результатом 15,575 бала.
Командний турнір із фехтування поповнив скарбничку української делегації «бронзою», яку завоювала збірна шпажисток у складі представниць Львівського державного університету фізичної культури Анфіси Почкалової, Анастасії Івченко й Ксенії Пантелєєвої та тернополянки Олени Кривицької.
У турнірі борців вільного стилю українці здобули дві медалі. Срібним призером Універсіади-2013 став Олександр Хоцяновський у ваговій категорії до 120 кг, поступившись дочасно у фіналі турку Тахе Акгулу (0:4). У ваговій категорії до 66 кг Семен Радулов виборов «бронзу», перемігши у вирішальній сутичці узбецького спортсмена Іхтіера Наврузова (4:1).
У змаганнях плавців відбулося п’ять фіналів, у двох із яких брали участь українці. Андрій Говоров став чемпіоном Універсіади-2013 у плаванні на 50 м батерфляєм із результатом 23,28 секунди, розділивши «золото» з білорусом Євгеном Цуркіним (23,28).
У змаганнях зі спортивної стрільби в дисципліні «трап» серед чоловіків переможцем став українець Юрій Никаноров. У фіналі українському стрільцю протистояв італієць Валеріо Граціні. Основна серія фінального матчу завершилася внічию — 10:10, і для визначення переможця була необхідна перестрілка. Тут нерви міцнішими були в Никанорова — 1:0.
Веслування на каное  на 1000 м принесло українцям 50-ту медаль, «золото» в скарбничку українських студентів поклала чоловіча команда каное-четвірки в складі Віталія Вергелеса, Дениса Камерилова, Дмитра Янчука й Едуарда Шеметила. Ще два «срібла» взяли Олена Куницька (самбо, до 48 кг) та Олена Сайко (самбо, до 60 кг).