Friday, Oct. 23, 2020

Українські спортсмени вдало виступили в чемпіонатах із важкої атлетики та паверліфтингу

|

Квітень 25, 2013

|

У Тирані (Албанія) завершилися змагання серед жінок у ваговій категорії до 69 кг у межах чемпіонату Європи з важкої атлетики, де бронзову медаль у багатоборстві завоювала українка Надія Миронюк. Вона виконала всі три спроби.

Першу нагороду дня п. Миронюк завоювала в ривку, показавши підсумковий результат 105 кг. У вправі «поштовх» вона виступала з невеликим пошкодженням плеча, проте успішно виконала всі три спроби — на 117, 123 і 125 кг. Це дало їй змогу вибороти лише четверте місце в цій вправі, пропустивши вперед крім лідерів — росіянки Оксани Сливенко й білоруски Діни Сазанавець — іще одну росіянку Тетяну Матвєєву. Цікаво, що п. Матвєєва вийшла на другу вправу, не маючи жодних шансів на нагороду у двоборстві. У першій вправі вона одержала «бублик», жодного разу не виконавши спробу. Таким чином, у загальному заліку третє місце посіла українка Миронюк. «Золото» – на рахунку п. Сливенко, «срібло» — у п. Сазанавець.
Українець Артем Удачин виграв золоту медаль у ривку серед чоловіків у надважкій вазі. Змагання в першій вправі в найважчій чоловічий ваговій категорії виявилися багатими на сюрпризи. Відразу двоє з трьох фаворитів підняла заявлену спочатку вагу лише з третьої спроби.
Трійка найсильніших атлетів Європи виходила на поміст уже після того, як завершили змагання всі інші учасники. І перший із них — грузин Іраклій Турманідзе — лише з третьої спроби підняв штангу вагою 192 кг. Також в останньому підході впорався зі снарядом вагою в 195 кг росіянин Руслан Албегов. Удача супроводжувала тільки українця Артема Удачина, який спершу підняв штангу вагою 195 кг, а потім – і 200 кг, відірвавшись від найближчого переслідувача на 5 кг в сумі двоборства. Лише в третій спробі п. Удачина не вдалося зафіксувати вагу 203 кг. Три золоті медалі також завоювала українка Світлана Чернявська — у ривку, поштовху та двоєборстві.
А цьогорічний європейський чемпіонат із паверліфтингу, який відбувся в Празі (Чехія), зібрав понад 150 найсильніших спортсменів Європи. У складі збірної команди України виступило й двоє львів’ян: першокурсниця Львівського державного університету фізичної культури майстер спорту Марія Ільницька та минулорічний випускник цього ж вишу майстер спорту міжнародного класу Роман Мартиненко.
У напруженій боротьбі представники Львівщини успішно подолали шлях до п’єдесталу пошани: Марія Ільницька здобула титул чемпіонки Європи з паверліфтингу з сумою триборства 370 кг (142,5 + 80 + 147,5). За результатами перших двох вправ Марія програвала 20 кг своїй основній суперниці росіянці Тетяні Смолехо, але в третій «коронній» вправі — становій тязі – бронзова призерка минулорічного чемпіонату світу з паверліфтингу підтвердила свою перевагу, випередивши росіянку на 2,5 кг. Крім того, Марія виборола друге місце в абсолютній першості серед представниць усіх вагових категорій.
А дев’ять успішних спроб у змагальній діяльності та сума триборства 842,5 кг (327,5 + 250 + 265) забезпечили першу сходинку чемпіонату Європи з паверліфтингу серед юнаків і юніорів Романові Мартиненку. Роман виборов малі золоті нагороди в присіданнях зі штангою на плечах та жимі лежачи. У жимі лежачи п. Мартиненко встановив черговий рекорд Європи – 250 кг.