Українські паралімійці завоювали в Сочі четверте місце

|

Березень 20, 2014

|

Президенти паралімпійських комітетів країн-учасниць Ігор у Сочі — Німеччини, Норвегії, Австрії й інших — підтримали пропозицію Валерія Сушкевича, президента Національного паралімпійського комітету України, котрий відкрито закликав ігнорувати запрошення президента Росії Володимира Путіна на врочистий прийом, і не прибули на нього.

А ще 12 березня Україна поповнила медальну скарбничку на Паралімпіаді трьома нагородами. Усі три медалі було завойовано в лижних гонках. Спочатку представник Миколаєва Максим Яровий посів третє місце в перегонах на кілометровій дистанції. Для українського спортсмена цей успіх став другим на Паралімпіаді — раніше він виграв «срібло» в біатлоні на дистанції 7,5 км. Потім Юлія Батенкова виборола «срібло» в спринті на кілометровій дистанції. Для неї ця нагорода – третя: Юля вже виграла «бронзу» в біатлоні та «срібло» в 15-кілометровій лижній гонці. А в останньому медальному змаганні того дня Оксана Шишкова здобула «бронзу» в лижних гонках (спринт на 1 км, жінки з порушеннями зору).
14 березня в скарбничку збірної України на Паралімпіаді біатлоністка Олена Юрковська поклала ще одну нагороду: у гонці сидячи на 12,5 км вона завоювала бронзову медаль. На перегонах українка йшла другою, але спортсменка з Німеччини неймовірним ривком відіграла 20-секундне відставання й відтіснила Олену на третю позицію. Біатлоністка Олександра Кононова, натомість, виборола золоту медаль на дистанції 12,5 км, а Григорій Вовчинський виграв гонку на 15 км.
Наступного дня українська команда в складі Віталія Лук’яненка, Ігоря Рептюка, Юрія Уткіна й Олени Юрковської здобула «срібло» у відкритій лижній естафеті 4 x 2,5 км.
В останній день Зимових Паралімпійських ігор українські спортсмени завоювали чотири медалі в лижних гонках. У гонці на 5 км стоячи 30-річна Юлія Батенкова фінішувала другою, а 23-річна Олександра Кононова — третьою. У перегонах на 5 км у візках 32-річна Людмила Павленко посіла друге місце, програвши німкені Андреа Ескау 18,4 секунди. Останню медаль для України виборов 24-річний Максим Яровий у гонці на 10 км у візках. Він фінішував другим, поступившись канадійцю Крісу Клеблю 14.5 секунди.
Не можна не згадати також про те, що в Сочі українські спортсмени протестували проти аґресії Росії й інтервенції її військ у Крим. Коли звучав Державний гімн України на церемонії нагородження, паралімпійці зтуляи медалі рукою. Спершу спортсмени взагалі хотіли знімати медалі, однак, за статутом Паралімпійських ігор, команду можуть дискваліфікувати за це на вісім років. Паралімпійська збірна України 16 березня на церемонії закриття Олімпійських Ігор у Сочі також улаштувала акцію протесту проти дій Росії в Україні.