|

Липень 31, 2014

|

Ольга Харлан

Українська шаблістка Ольга Харлан відстояла титул чемпіонки на першості світу в Казані, здолавши у фіналі американку Маріель Загуніс. Українка перемогла з рахунком 15:12. Вирішальний поєдинок був дуже напруженим: суперниці постійно зверталися до судді по роз’яснення, один раз Харлан навіть упала за поміст, і їй знадобилася допомога медиків, проте це не завадило українській спортсменці завоювати звання чемпіонки світу. У півфіналі Ольга перемогла росіянку Катерину Дяченко.

Львів’янка Яна Шемякіна стала бронзовою призеркою на цьому чемпіонаті. Українка дійшла до півфіналу, де у запеклій боротьбі поступилася італійці Росселлі Ф’ямінго — 12:13. До рахунку 4:4 суперниці йшли укол в укол, але далі перевагу захопила італійка й до середини третього раунду вже відірвалася від Яни на три уколи — 9:6. Проте за хвилину до закінчення третьої «трихвилинки» Яна зрівняла рахунок — 10:10. Далі Росселлі вдалося зробити два уколи, на які Яна відповіла на останніх секундах раунду —- 12:12.
Згідно з правилами фехтування на шпагах, коли після закінчення основного часу рахунок є рівним, то між суперниками випадковим чином розігрують пріоритет і додається хвилина додаткового часу. У разі, якщо за додаткову хвилину ніхто зі суперників не завдає уколу, то виграє той, на чиєму боці – пріоритет. Пріоритет був на боці Шемякіної, однак італійці вдалося завдати заповітний укол на 20-й секунді додаткового часу. Яна отримала «бронзу», а італійка у фіналі перемогла німкеню Брітту Хайдеманн.