Треті на других Європейських іграх!

|

Липень 10, 2019

|

На других Європейських іграх-2019, які нещодавно провели в Мінську (Білорусь), українські спортсмени завоювали 51 медаль — 16 золотих, 17 срібних і 18 бронзових. У загальному медальному заліку збірна України посіла третє місце, поступившись командам Білорусі та Росії.
Дуже представницькою серед переможців були українські борці. У дзюдо Дарина Білодід завоювала для збірної України перше золото Європейських ігор. У ваговій категорії до 48 кг вона розпочала свої виступи з 1/8 фіналу, де перемогла іппоном венгерку Еву Черновіцкі. По тому дочасно виграла у француженки Мелані Клеман, помстившись за поразку у фіналі Гран-прі Тбілісі цього року. У півфіналі також іппоном Дарина перемогла сербку Міліку Ніколіч, а у фіналі виграла у росіянки Ірини Долової, чемпіонки Європи-2018. Ґеорґій Зантарая, лідер збірної України з дзюдо, завоював золоту медаль в категорії до 66 кг. В 1/16 іппоном він переміг представника Мальти, потім дочасно переміг словенця Андраза Жереба, в 1/4 фіналу на ваза-арі здолав білоруса Дмитра Шершана, бронзового призера чемпіонату Європи-2018, відтак ще двічі переміг іппоном — у півфіналі грузина Баґраті Нініашвілі й у фіналі італійця Маттео Медвеса.
Серед самбістів Анастасія Сапсай у ваговій категорії понад 80 кг із рахунком 4:0 здолала Олену Кебадзе з Грузії і виграла для України третю золоту медаль на турнірі. А от Анастасія Новикова у фінальній сутичці вагової категорії до 48 кг поступилася «золотом «росіянці Олені Бондаревій. Олена Сайко також поступилася росіянці Катерині Онопрієнко у фіналі до 64 кг. Наталія Смаль здобула перемогу в бронзовій сутичці у ваговій категорії до 72 кг, здолавши болгарку Цветеліну Цветанову. Катерина Москальова завоювала у ваговій категорії до 68 кг «срібло». На шляху до фіналу вона перемогла росіянку Марину Мохнаткіну і сербку Івану Яндрич, але у фінальній сутичці програла хорватці Луції Бабич. Галина Ковальська стала бронзовою призеркою у ваговій категорії до 80 кг. У бронзовій сутичці вона перемогла Ірину Леонідзе з Грузії.
У вільній боротьбі Олександр Хоцянівський завоював «бронзу» у ваговій категорії до 125 кг, перемігши Фатіха Ясарлі з Туреччини. Гор Оганесян зумів узяти бронзову медаль у ваговій категорії до 65 кг, перемігши представника Вірменії Володю Франгуляна. У категорії до 53 кг Юлія Хаваладжі завоювала срібну медаль. У фінальному поєдинку українка поступилася шведці Софії Маттсон. Алла Черкасова у ваговій категорії до 65 кг завоювала бронзову медаль, здолавши представницю Швеції Дженні Франссон. Юлія Ткач стала переможницею у фіналі вагової категорії до 62 кг українка перемогла Ельміру Гамбарову з Азербайджану. А Оксана Лівач стала срібним призером у ваговій категорії до 50 кг.
У греко-римській боротьбі Жан Беленюк став чемпіоном у категорії до 87 кг, у вирішальній сутичці здолавши азербайджанця Іслама Аббасоа, котрого вже перемагав 2019-го в фіналі чемпіонату Європи.
Каратисти Валерій Чеботар і Галина Мельник вибороли бронзові медалі Європейських ігор-2019. Валерій виступав у куміте у ваговій категорії до 84 кг, у півфінальній зустрічі поступившись представнику Туреччини Угуру Актасу. А Галина Мельник у півфіналі програла Ірині Зарецькій із Азербайджану.
Серед боксерів Олександр Хижняк у фінальному поєдинку вагової категорії до 75 кг не залишив шансів італійцю Сальваторе Кавальяро. У ваговій категорії до 69 кг боксер Євген Барабанов виборов «бронзу», поступившись росіянину Харітону Агрба. А Віктор Вихрист виграв золоту медаль у надважкій вазі, здобувши перемогу над представником Франції Мурадом Алієвим. Своєю чергою, Микола Буценко виграв срібну нагороду у вагової категорії до 56 кг, поступившись ірландцеві Курту Волкеру. Українець отримав розсічення, що могло завадити йому показати свою кращу форму.
Гарно показали себе й гімнасти. Влада Нікольченко виборола бронзову нагороду. У фіналі у вправі з обручем вона поступилася росіянці Діні Аверіній і білорусці Катерині Галкіній. Зате Анастасія Бачинська виборола золоту медаль. У вільних вправах 15-річна спортсменка випередила Анету Голашову з Чехії та шведку Джессіку Кастлс. Діана Варінська завоювала бронзову нагороду у вправах на колоді. Загалом збірна України з художньої гімнастики у складі Анастасія Возняк, Аліна Бихно, Діана Міжерицька, Валерія Юзв’як і Тетяна Довженко завоювала друге місце.
Петро Пахнюк виграв бронзову нагороду в спортивній гімнастиці у вільних вправах. А Олег Верняєв завоював срібну нагороду у вправі на коні та золоту медаль у вправах на паралельних брусах.
Також Олег Верняєв, як і Діана Варінська, стали призерами Європейських ігор у багатоборстві. Олег завоював срібну медаль в чоловічому індивідуальному багатоборстві. А Діана Варінська — бронзову медаль в жіночому індивідуальному багатоборстві.
Свою влучність продемонстрували стрільці. Олег Омельчук виграв срібну медаль у фіналі змагань зі стрільби з пневматичного пістолета з 10 м. А Павло Коростильов та Олена Костевич виграли бронзові медалі у фінальному раунді змагань змішаних команд на дистанції 25 м.
У синхронних стрибках на батуті Антон Давиденко та Микола Просторов завоювали срібну медаль. Вони показали судовий виступ, і лише огріх при приземленні зіпсував загальне враження. А пара в складі Марини Кийко та Світлани Малькової обійшли росіянок і стали другими.
Збірна України з веслування на байдарці та каное також завоювала свої медалі. Спершу відзначилася байдарка-двійка у складі Олександра Сиром’ятникова й Олега Кухарика, яка завоювала срібло на дистанції 1000 м. Друге срібло виграли Юрій Вандюк та Андрій Рибачок у каное-двійці також на дистанції 1000 м. А потім дует Марія Повх/Людмила Куклиновська завоювали золоту медаль на парному веслуванні на байдарках на 200 м.
У велоспорті Ганна Соловей стала чемпіонкою на треку, а Олена Старикова принесла Україні «срібло» у фіналі гіту на дистанції 500 м.
Крім цього, збірна України з легкої атлетики завоювала «золото» в змаганнях за форматом DNA (динамічна нова легка атлетика).
На закриття змагань у Мінську прийшов і Путін. Він спостерігав за церемонією разом із президентом Білорусі Олександром Лукашенком, президентом Вірменії Арменом Саркісяном і президентом Таджикистану Емомалі Рамоном. Володар Кремля разом із колегами був змушений стояти струнко, коли виконували Державний гімн України. А почесне право нести прапор України на урочистій події закриття отримав Віктор Вихрист.
Відтак Ігор Жданов, міністр молоді та спорту України, оприлюднив суми призових для українських спортсменів, котрі здобули медалі Європейських іграх-2019. За перше місце на змаганнях держава виплатить 50 тис. грн, за друге — 40 тис., а за третє — 25 тис. Ті, хто завоювали кілька нагород, отримають заслужені призові за кожну з них. Урядовець також зазначив, що перед Європейськими іграми-2015 у Баку (Азербайджан) призові становили: 25 тис. грн за «золото», 20 тис. — за «срібло» і 12,5 тис. — за «бронзу». Нагадаємо також, на перших в історії Європейських у Баку українські спортсмени здобули 46 нагород (вісім золотих, 14 срібних, 24 бронзових), посівши восьме загальнокомандне місце серед 50 країн Європи.