Так тримати! Паралімпійці досягли в Лондоні таких результатів, що звичайним спортсменам і не снилися

|

Вересень 13, 2012

|

На Паралімпійських іграх у Великій Британії українець Руслан Катишев 4 вересня завоював золоту медаль серед чоловіків у стрибках у довжину. Збірна України виграла одразу два «золота» в плаванні. Наталя Прологаєва стала тричі паралімпійською чемпіонкою Лондона: на дистанції 100 м брасом вона перемогла зі світовим рекордом, випередивши найближчу суперницю фактично на 2 секунди. Максим Веракса виборов свою другу медаль за два дні. На дистанції 100 м вільним стилем він побив паралімпійський рекорд і впевнено посів перше місце. До золотих українці додали ще дві медалі іншої проби. Плавчиня Ані Палян на дистанції 50 м вільним стилем фінішувала з рекордом Європи, який приніс їй бронзову медаль. А Данило Чуфаров, двічі призер попередньої Паралімпіади в Пекіні, на дистанції 400 м вільним стилем поступився лише білорусу Ігорю Бокію.

5 вересня українські спортсмени знову поповнили скарбничку збірної золотими нагородами. Роман Павлик став найкращим у стрибках у довжину, а Єгор Дементьєв виявився найшвидшим на велосипеді. Змагання в штовханні ядра серед жінок завершилися для української збірної здобуттям одразу двох медалей: срібної — Анастасією Мисник, бронзової — Світланою Куделею. Традиційно чудовий результат показали плавці: Євген Богодайко та Вікторія Савцова (паралімпійський рекорд) — «золото», Ганна Єлисаветська (європейський рекорд) — «срібло», Сергій Кліпперт і Ірина Сотська — «бронза».

6 вересня Роман Павлик завоював золоту медаль у бігу на 200 м. Для Романа ця нагорода була вже другою золотою, а загалом на Паралімпіаді він виграв чотири медалі. Увечері збірна України вкинула до своєї скарбнички відразу дві золоті медалі. В останньому запливі дня «золото» Паралімпіади виборов українець Віктор Смирнов. У фінальному запливі на дистанції 100 м батерфляєм Віктор Смирнов приплив першим, зовсім трохи випередивши суперників з Іспанії та Японії.

7 вересня Україна поповнила список здобутих нагород іще трьома медалями. Так, жіноча збірна з волейболу виграла матч за бронзову медаль у збірної Нідерландів із рахунком 3:0. Також у плаванні Україна, крім раніше завойованих медалей, виграла «срібло» та «бронзу». У жіночому плаванні на дистанції 50 м вільним стилем українка Ольга Свідерська поступилася тільки китаянці Жіангбо Ксіа, яка до того ж установила світовий рекорд.

За підсумками дев’я­того дня змагань Україна відзначилася здобуттям трьох золотих, однієї срібної та трьох бронзових медалей. Деcятий день Паралімпіади подарував нашим спортсменам багато нагород усіх проб: українці вибороли дві золоті, чотири срібні й три бронзові медалі.

…Паралімпіада в Лондоні закінчилася. Уперше в історії Паралімпійських ігор спортсменів було покарано за допінґ. Російських паралімпійців Вадима Ракітіна й Миколу Марфіна дискваліфікували за вживання допінґу. У застосуванні заборонених препаратів також був викритий Шота Омарішвілі, учасник Паралімпіади з Грузії.

Україна на цих змаганнях завоювала 84 медалі (найбільше за всю історію), посівши четверте місце серед країн-учасниць. В активі українських спортсменів — 32 золоті, 24 срібні та 28 бронзових нагород. Китайські спортсмени завоювали 231 медаль і перше місце. Друге місце окупувала команда з Росії зі 102 нагородами. Треті — британці, американці — шості, а канадці — двадцяті.