Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

Скандал в українському плаванні

Автор:

|

Квітень 11, 2013

|

Рубрика:

Скандал в українському плаванні

Чемпіони світу з плавання почали розповідати те, про що мовчали майже десять років: про побори з їхніх премій і про безплатну спортивну форму, яку вони таки мусили купувати. Але, на відміну від подібного скандалу у федерації легкоатлетів, речових доказів у цій справі — замало. Утім, зірки спорту закликають найвищих посадовців України втрутитися в ситуацію та покладають надію на новостворене Міністерство спорту. Інакше, кажуть вони, колишню олімпійську славу українського плавання буде остаточно втрачено.

Яна Клочкова, Олег Лісогор, Денис Силантьєв понад десять років мовчали про «темні води» українського плавання. Вони не розповідали про те, що з кожної премії примусово віддавали частку грошей керівництву, і ще про багато інших порушень наважилися заявити тільки тоді, коли зійшли з п’єдесталу. Приміром, їм доводилося платити, щоби поїхати на наступні змагання. Кошти, які щороку осідали у власній кишені державного тренера, — величезні. А він їх брав від кожного члена команди.
Імениті спортсмени спершу написали лист до міністра освіти Дмитра Табачника, який на той час завідував спортом. На численні зловживання письмово вказали й тренери. Тепер вони сподіваються на відповідну реакцію відновленого спортивного відомства. Від нього, переконані скаржники, залежить те, випливе чи потоне українське плавання.
У своєму сухому кабінеті Рахіль Сафіулін, міністр молоді та спорту каже, що про «мокрі справи» у Федерації плавання України чув давно. Але покарати того, на кого скаржаться зірки спорту, не має права. Бо в офіційних паперах порушень не виявлено. Мовляв, довести щось неможливо. А вірити лише на слово тим, хто прославляв Україну на міжнародній арені, міністр не вповноважений. Найавторитетніша фігура у федерації плавання — заслужений тренер України Ніна Кожух, вихователька 17-кратної чемпіонки світу Яни Клочкової, – теж не має доказів для міністра. Хоча інформацію про систему відкатів також підтверджує.
Багаторазова чемпіонка України Ірина Амшеннікова — жертва системи відкатів. Коли почала про це говорити, її одразу вигнали зі збірної. Заслужений майстер спорту каже, що коли заробляла медалі, то не мала часу збирати компромат. А тепер із самими нагородами до суду піти не може.
Про зловживання, які спостерігаються у федерації, заговорили навіть молоді плавці. На чемпіонаті Європи серед юніорів їм продавали форму, яку вони мали отримувати безкоштовно. Засумнівалися в чесності керівництва й спонсори. Валерій Фесенко, представник головного фінансового партнера українських плавців, розказує, що за чотири роки на цей вид спорту було виділено понад 1 млн 200 тис. EUR, і він не розуміє, чому спортсменам на Олімпійських іграх видали лише по одному костюму. Тому зараз вони вирішують, чи продовжувати контракт із федерацією. Преса має у своєму розпорядженні копії чеків від спонсора на суму майже 16 тис. EUR, які виділялися лише на персональні премії плавцям. Проте знайшлися спортсмени, які цих грошей не отримували.
Попри все, ні тренери, ні спортсмени наразі не поклали міністрові на стіл жодних підтверджень. Натомість, дехто з них уже отримав погрози – і про скандал, який міг би навести лад в українському плаванні, знову замовкають.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply