Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Шимкуте змінила громадянство

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Шимкуте  змінила громадянство

Колишня лідерка жіночої збірної України з гандболу Реґіна Шимкуте змінила громадянство на російське, але причиною цього став не перехід у збірну Російської Федерації (РФ) чи одруження, а зовсім інший чинник. Про ситуацію докладно розповіла сама 26-річна гандболістка. «Я взагалі не хотіла афішувати зміну громадянства. Порадилася з батьками, вони допомогли ухвалити рішення (тато Реґіни — литовець, мама — росіянка, хоча народилася гандболістка в Херсоні). Хочу жити у РФ і прийняти громадянство цієї країни, — пояснила вона. — Зовсім не задля збірної Росії. Це — суто мої особисті спонуки. Вважаю, що в майбутньому мені буде краще жити в Росії. Документи оформляються вже півроку, подала на отримання дозволу на проживання». При цьому сама Реґіна запевнила, що чутки про її одруження не мали під собою жодних підстав, просто вона хоче бути ближче до родичів, які живуть у Росії та Литві.

«В Україні в мене — тільки батьки, крім них, немає нікого. Наразі планую грати й жити в Ростові. Тренерам збірної України прямо сказала: не хочу мучити ані себе, ані вас. Брати інше громадянство й далі грати за Україну — якось смішно, — вважає вона. — За Україну я не граю з минулої зими, після чемпіонату Європи-2010. Звичайно, хотілося б і надалі виступати на рівні національних команд, але зараз це — останнє, про що я думаю. Жодних контактів зі збірною РФ у мене не було, і вже тим більше ніхто не вмовляв мене змінити заради цього громадянство. Та й чи викличуть вони мене — ще велике питання. Що ж до клубу — так, у «Ростові» я не буду вважатися леґіонером, це — «плюс». Але клуб не висловлював побажань у цьому сенсі». При цьому п. Шимкуте вважає, що умови підготовки у збірній РФ — трохи кращі, судячи з того, як збірниць із її клубу викликають на збори.

Нагадаємо, раніше російське громадянство прийняли фігуристка Тетяна Волосожар і шахіст Сергій Карякін. Додамо, що мало не отримав російського громадянства й тенісист Олександр Долгополов.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply