|

Березень 13, 2014

|

На церемонії відкриття Параліміади в Сочі 7 березня ц. р. українську команду представляв лише один спортсмен. Михайло Ткаченко виїхав на інвалідному візку, тримаючи в руках прапор України. Коли оголосили про вихід збірної України, стадіон «Фішт» буквально вибухнув оплесками та словами підтримки. Люди стоячи вітали українського прапороносця.

Напередодні Паралімпійський комітет України ухвалив рішення не бойкотувати Ігор у Сочі. Водночас, українська збірна пригрозила, що залишить змагання, якщо в Україні розпочнеться війна. Володимир Путін, президент Російської Федерації, своєю чергою, закликав не змішувати політику зі спортом.
Результати українських паралімпійців стали набагато кращими, ніж у звичайної олімпійської збірної. 8 березня перші нагороди було розіграно серед біатлоністів і біатлоністок. Українці вибороли три медалі — «срібло» та дві «бронзи». А український біатлоніст Віталій Лук’яненко став паралімпійським чемпіоном Сочі-2014 на дистанції 7,5 км серед спортсменів із вадами зору. Володимир Путін, котрий було вирушив привітати російського спортсмена, на чию перемогу сподівався, швидко повернувся на своє місце, коли побачив, що переміг українець. Відразу ж згадався епізод, коли на Олімпіаді у Берліні 1936 року Адольф Гітлер відмовився потиснути руку темношкірому спортсменові.
9 березня українська спортсменка Людмила Павленко виграла «золото» Паралімпіади в лижних гонках на дистанції 12 км сидячи. А 10 березня Юлія Батенкова завоювала срібну медаль у лижних гонках стоячи на дистанції 15 км класичним стилем і вивела українську збірну в трійку лідерів Ігор.