Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

Про патріотизм

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

Про патріотизм

Афроукраїнець Жан Беленюк

Погляньте на цю картинку й скажіть, яке місце на чемпіонаті Європи з грецько-римської боротьби посів український спортсмен! Підказка: слухаючи гімн, він тримає руку на серці. А в розмові з журналістами він розповів таке: «Я — корінний українець і патріот. Події, які відбулися в Криму й відбуваються на сході України, мене не влаштовують. Я радію, що своєю перемогою хоч трішки покращив настрій українцям. Але ще більше тішуся, що в півфіналі я переміг росіянина на туше! (поклав суперника на дві лопатки). Це — найпринизливіша поразка в грецько-римській боротьбі. І росіянина ця ганебна доля не оминула».

Його звуть Жан Беленюк, він народився в Києві. І він — афроукраїнець. Мама — українка. А тато… Коли я дізналася, звідки тато, згадала про Сергія Нігояна. Свого часу його батьки втекли з Нагірного Карабаху, від війни, але куля наздогнала їхнього сина тут.
Тато Жана від своєї війни теж не втік. 20 років тому загинув у рідній Руанді під час громадянської війни. Може, згадаєте: хуту, тутсі… Там тоді відбувся один із найбільших ґеноцидів останніх десятиліть — за три місяці вбили понад 800 тис. людей, від немовлят до старих. А тепер війна стукає у двері вже до сина. Історія хрипко сопе над головами. І готується до чергового туше.

Марічка Пилипчук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...