Підгрушна завоювала «бронзу» Кубка світу

|

Січень 16, 2014

|

Уже першого дня четвертого етапу Кубка світу в Оберхофі збірна України здобула п’єдестал. У спринтерській гонці серед жінок своє перше призове місце в цьому сезоні завоювала Олена Підгрушна. Шоста жіноча гонка поспіль у Кубку світу закінчилася для нашої збірної здобуттям медалей!

Погодні умови для жіночої гонки не покращилися, порівняно із чоловічою. Як підсумок — лише четверо із 89 учасниць обійшлося без хиб, і дві з цієї четвірки — представниці збірної України. І якщо Віті Семеренко форма поки що не дозволяє претендувати на подіум, то Олена Підгрушна блискуче пройшла не тільки два вогневих рубежі, а й дистанцію, особливо її останнє коло.
На момент фінішу п. Підгрушна боролася за проміжне лідерство з Кайсою Макаряйнен. Але фінська біатлоністка зуміла виграти в капітана вітчизняної збірної сім секунд на фініші. Щоправда, п. Макаряйнен вела перед не більш як десять хвилин — саме стільки часу знадобилося Дар’ї Домрачевій,щоб із півхвилинною перевагою перетнути фінішну межу першою! Це — дебютна перемога лідера білоруської збірної в сезоні.
Але не тільки високому місцю Олени Підгрушної можуть радіти українські вболівальники. Чергову гонку топ-класу провела Валя Семеренко. Фінішувавши шостою, вона вийшла на друге місце в загальному заліку Кубка світу, відстаючи від Ґабріели Соукалової всього на три очки! Сама ж лідер Кубка світу закінчила спринт 26-ю.
Відразу за п. Соукаловою у фінішному протоколі розташувалася Наталія Бурдига, котрій навіть дві помилки не завадили набрати кубкові очки. Ще одна українська учасниця, Марія Панфілова, у гонці переслідування стартувала з 48-ї позиції.
У загальному заліку Кубка світу крім прогресу Валі Семеренко варто відзначити й підйом Олени Підгрушної на п’яту позицію, і довгочасне лідерство в загальному заліку. Юлія Джима, котра в спринті не фінішувала, опустилася на 11-те місце, а Віта Семеренко, навпаки, піднялася й увійшла до двадцятки найкращих.
Збірна України впевнено лідирує в Кубку націй. Набравши за гонку 410 балів, українська команда тепер випереджає суперниць на 80 очок. А на друге місце вийшла команда Норвегії, що обійшла німецьких спортсменок, які невдало виступили в спринті.