Перше «срібло» в Пекіні

|

Грудень 22, 2011

|

Українська шахістка Катерина Лагно (на фото) стала срібною призеркою Всесвітніх елітних інтелектуальних ігор у Пекіні. «Друге місце — це гідно. Незважаючи на те, що це — неофіційний чемпіонат світу, нагорода, звичайно, важлива, оскільки тут грають усі найсильніші шахісти», — сказала Катерина після церемонії нагородження.

Золоту медаль у цьому виді здобула екс-чемпіонка світу росіянка Олександра Костенюк, на третьому місці — представниця Грузії Нана Дзагнідзе.

Дворазова чемпіонка Європи, панна Лагно стала чемпіонкою світу з бліцу серед жінок 2010 року. Відповідаючи на запитання про те, як проходила підготовка до останнього етапу змагань, Катерина зізналася, що часу на це в неї не було й спеціально вона не готувалася. «Подивимося, як вийде. Я сама не зовсім уявляю, як це все буде. У чоловіків давно вже проходить традиційний турнір у Монако, у них досвіду — більше, а в жінок таких турнірів не було, тому для кожної з нас це буде своєрідний експеримент», — зауважила дівчина, пояснивши, що тут спортсмени сидять перед екраном монітора, на якому є дошка, але без фігур. «Граєш нормальну партію, але не бачачи фігур. Висвічується останній хід суперника. Треба запам’ятовувати розташування фігур на дошці й уявляти собі партію подумки».

Говорячи про відмінність цих змагань від інших чемпіонатів, Катерина виділила їхню «особливу атмосферу». «Ми присутні не тільки на шаховому турнірі, тут проходять змагання з інших видів, тобто ти спілкуєшся з іншими людьми. А те, що тут немає класичних партій, додає цьому турніру деякої розкутості: люди грають сміливо, цікаво, весело. І кожен хоче показати результат», — сказала панна Лагно.

Загалом за шахівниці в Пекіні сіло по 16 жінок (рейтинґ — понад 2 450) і чоловіків (рейтинґ — більш як 2 700). У чоловіків у рапіді перше місце посів представник країни-господарки Ван Хао, на другому місці — азербайджанець Вугар Хашимов, на третьому — американець Гата Камський. Призовий фонд змагань із шахів становить 450 тис. USD для чоловіків і 240 тис. USD — для жінок.

Усього в Іграх, які триватимуть до 16 грудня, беруть участь 150 спортсменів із 38 країн. Вони змагаються з таких видів, як шахи, шашки, го, сянци (китайські шахи) і бридж. Честь України на змаганнях відстоюють троє шахістів — гросмейстери Василь Іванчук, Руслан Пономарьов і Катерина Лагно, і така сама кількість шашкістів — Сергій Білошеєв, Вікторія Мотричко та Дарія Ткаченко.