Переможний біатлон

|

Лютий 16, 2012

|

На чемпіонаті Європи з біатлону в норвезькому Осорблі українці показали себе якнайкраще. Першого ж дня змагань на спринтерських гонках серед юніорів українські «стріляючі лижники» здобули першу медаль. «Срібло» виборола 19-річна чернігівка Ірина Варвінець. Від «золота» Ірину відділила одна помилка у стрільбі стоячи. Українська спортсменка, будучи найшвидшою ходом, програла 15,1 секунди болгарці Нії Дімітровій, яка відстрілялася на нуль. «Бронзу» отримала швейцарка Еліза Гаспарін.

Чудову швидкість продемонструвала наступного дня 20-річна Яна Бондар (на фото) із Київщини. Ходою вона була третьою, але жахлива стрільба (6 хибних пострілів) відкинула її на 42-ге місце. 17-річна Анастасія Меркушина показала 17-й час на лижні та посіла 13-те місце з однією хибою. А 19-річна Лілія Поклад виявилася найповільнішою серед українок, фінішувавши з двома хибами у стрільбі 43-ю. Серед хлопців перемогу святкував норвежець Ветле-С’ястад Крістіансен, який завдяки вищій швидкості випередив росіян Олександра Логінова та Максима Цвєткова. Із-поміж українців найкращий результат показав Олександр Дахно, який із однією хибою замкнув десятку найсильніших.

Проте далі фантастичною перемогою українок завершився жіночий спринт. Українські дівчата вибороли на ньому золоту й срібну медалі. Переможницею гонки стала Олена Підгрушна, а срібною призеркою — Валя Семеренко. Була би Валя зі «золотом», якби не два кола штрафу. Третє місце на п’єдесталі пошани по-сусідськи зайняла польська біатлоністка Вероніка Новаковська-Земняк.

Останні комплекти нагород розіграли жіночі та чоловічі естафетні команди. У зв’язку з досить низькою температурою організатори континентальної першості ухвалили рішення об’єднати час старту чоловіків і жінок: хлопці почали перегони на дві хвилини раніше за дівчат. При цьому стрільбище було розділене на дві половини: на одній стріляли чоловіки, на іншій — жінки. Українкам це аж ніяк не завадило, вони на 1 хвилину 18 секунд випередили найближчих суперниць — росіянок — і стали чемпіонками Європи. Чергове «золото» до скарбнички збірної України принесли Юлія Джима, Валя й Віта Семеренко й Олена Підгрушна, яка стала триразовою чемпіонкою Європи-2012. У чоловічій естафеті (Олександр Колос, Артем Прима, Віталій Кільчицький, Сергій Семенов) українські хлопці фінішували п’ятими із часом 2:04.8. А перемогу тут святкували німці (1:16.54,1).