Перемоги українців

|

Жовтень 26, 2011

|

На чемпіонаті світу з фехтування, що проходив у італійській Катаньї, українські шаблістки 15 жовтня виграли срібні медалі. Вітчизняна команда в складі Олени Хомрової, Галини Пундик, Ольги Харлан і Ольги Жовнір стала другою, за підсумками турніру, серед шаблісток. Підсумкові результати:

1. Збірна Росії. 2. Збірна України. 3. Збірна США. Це була не перша медаль для України на цьому чемпіонаті світу. Ольга Харлан виграла бронзову медаль в особистій першості серед шаблісток.

У Ґданську та Сопоті (Польща) 16 жовтня завершився чемпіонат Європи з настільного тенісу. Два останніх комплекти нагород були розіграні в одиночному розряді. У жіночому турнірі українка Маргарита Пєсоцька завоювала «бронзу», поступившись у півфіналі німкені Ірен Іванчан, яка згодом стала срібним призером — 1:4. На шляху до п’єдесталу панна Пєсоцька перемогла в 1/16 росіянку Яну Носкову — 4:1, в 1/8 фіналу — угорку Петру Ловас — 4:1, й у чвертьфіналі — румунку Елізабет Самару — 4:2.

Ганна Гапонова завершила виступ в 1/16 фіналу, поступившись румунці Даніеле Додян із рахунком 3:4. Ірина Моцик, студентка Львівського університету фізичної культури, в 1/32 фіналу програла чешці Ренаті Стрбіковій — 0:4. Поліна Трифонова зупинилася на стадії 1/64 фіналу, програвши польці Катаржині Гржибовській (0:4). «Золото» завоювала Лі Цзяо з Нідерландів, яка у вирішальному поєдинку виграла в німкені Ірен Іванчан — 4:3. Третє місце посіла Лі Цян із Польщі.

Дуже вдало для українців закінчився чемпіонат світу із шашок-64, що відбувся в Санкт-Петербурзі. Серед чоловіків звання чемпіона світу з блискавичної гри завоював українець Сергій Бєлошеєв. 2-ге й 3-тє місця здобули представники Білорусі Євген Кондраченко й Андрій Валюк. У турнірі зі швидкої гри в чоловіків звання чемпіона світу з результатом 14 очок із 18 можливих завоював Муродулло Амріллаєв (Росія). Таку ж кількість очок набрав пан Бєлошеєв, але коефіцієнт відсунув його на 2-ге місце. 3-тє місце у Володимира Єгорова (Росія) — 13 очок.

У жінок звання чемпіонки світу з блискавичної гри завоювала Жанна Саршаєва (Росія), 2-ге місце посіла Степанида Кириліна (Росія), 3-тє — в українки Юлії Макаренкової.

У жінок звання чемпіонки світу завоювала Наталія Федорова (Росія), 2-ге й 3-тє місця зайняли представниці України Юлія Макаренкова та Вікторія Мотричко.

Спортсменка з Львівщини Христина Михайленко виборола золоту нагороду чемпіонату світу з боротьби самбо серед юнаків і дівчат, який проходить у ці дні в столиці Латвії Ризі. Вихованка Львівської області, яка представляє спеціалізовану дитячо-юнацьку спортивну школу олімпійського резерву № 2 (м. Львів) і Львівське училище фізичної культури, виявилася найкращою у ваговій категорії 75 кг. Загалом молодіжний світовий форум зібрав понад 500 спортсменів із 30 країн світу.