Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 16, 2019

Паралімпійці показали клас!

Автор:

|

Вересень 06, 2012

|

Рубрика:

Паралімпійці показали клас!

Паралімпійські ігри відкрилися 29 серпня ц. р. в Лондоні. На вершині найвищої гори Великої Британії — Бен Невіс — запалав олімпійський вогонь. Його запалила група скаутів і інвалідів під час урочистої церемонії.

Україну на Паралімпіаді представляє найчисленніша збірна часів незалежності держави. До складу команди входять 155 спортсменів із 24 областей України, які змагаються в 12 видах спорту. Загалом команда налічує 232 особи. Порівняно з виступом на Паралімпіаді в Пекіні, склад збірної оновився на 41 %, у ній виступають 64 нових атлети.

І з першого ж дня Паралімпіади в Лондоні українці почали наповнювати скарбничку збірної медалями. «Золото»: Давид Хорава (дзюдо, вагова категорія до 66 кг), Наталя Прологаєва (плавання, 50 м вільним стилем); «срібло»: Катерина Істоміна (плавання, 100 батерфляєм), Євген Богодайко (плавання, 100 м на спині); «бронза»: Юлія Галинська (дзюдо, вагова категорія до 48 кг), Наталія Ніколайчук (дзюдо, вагова категорія до кг 52), Сергій Кліпперт (плавання, 400 м вільним стилем), Дмитро Виноградець (плавання, 50 м брасом).

31 серпня українська метальниця ядра Марія Помазан здобула третю для українців золоту медаль. Лідія Соловйова завоювала «бронзу» з паверліфтинґу у ваговій категорії до 44 кг. У скарбничці українців також опинилися відразу дві золоті медалі переможців у чоловічому дзюдо. Про це потурбувалися Дмитро Соловей і Олександр Косинов. Євген Богодайко завоював срібну паралімпійську нагороду в плаванні на дистанції 50 м батерфляєм. А два останніх запливи того дня принесли Україні ще дві золоті медалі — для Наталі Прологаєвої й Ескандера Мустафаєва.

Хиби лондонської Олімпіади проти українців проявилися й на Паралімпіаді. Організатори після нагородження спортсменок перерахували результати в змаганнях з метання диска й, попросивши вибачення, поміняли Марії Помазан золоту медаль на срібну.

Третій день Паралімпіади збагатив українську збірну на ще три золоті (Василь Ковальчук у кульовій стрільбі, плавець Андрій Калина й легкоатлет Юрій Царук), одну срібну (Оксана Хрульова у плаванні) і дві бронзові (легкоатлетка Інна Стриж і плавець Олексій Федина) медалі.

2 вересня Україна здобула чотири нагороди на Паралімпіаді в Лондоні в чоловічому плаванні, причому дві з них — Євгена Богодайка та Дмитра Залевського — виявилися найвищої проби. Останній, до речі, установив європейський рекорд у плаванні на 100 м на спині серед чоловіків.

Чудово виступають і українські футболісти. На стадії групового турніру 1 вересня вони обіграли команду США з рахунком 9:0. А 3 вересня збірна України з футболу перемогла команду Великої Британії з рахунком 7:1.

3 вересня спортсмени також потішили своїх уболівальників двома золотими, чотирма срібними та трьома бронзовими медалями. Загалом же на рахунку українців — 15 золотих, 12 срібних і 15 бронзових медалей. Збірна України перебуває на четвертому місці серед лідерів Паралімпіади: перші — китайці, за ними йде команда Великої Британії, на третьому місці — Росія, а перед Україною — Австралія. Збірна США — шоста, а Канади —18-та.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...