Олімпійські пристрасті палають!

|

Серпень 09, 2012

|

Найвеличнішим олімпійським чемпіоном усіх часів і народів став американський плавець Майкл Фелпс. На трьох Олімпіадах (на своїх перших Іграх у Сіднеї 15-річний американець тільки розганявся) він завоював 22 медалі, у тому числі 18 золотих, дві срібні та дві бронзові. Після Ігор-2008 у Пекіні йому належав рекорд за кількістю золотих медалей. За цим показником Майкл Фелпс випередив радянську гімнастку Ларису Латиніну, у якої — 18 нагород на Олімпіадах 1956, 1960 і 1964 рр.: дев’ять золотих, п’ять срібних і чотири бронзові медалі.

Американці знову відзначилися перемогами на п’ятий день олімпійських змагань, коли був розіграний комплект нагород у стендовій стрільбі. «Золото» виборов Вінсент Генкок. А в плаванні на

200 м вільним стилем золоту медаль завоювала Еллісон Шмітт. У командному багатоборстві американки впевнено виграли комплект золотих медалей, залишивши далеко позаду інших конкурентів. Ґебріел Даґлас, Маккайла Мароні, Александра Райсман, Кайла Росс і Джордін Вібер значно перевершили своїх суперниць, набравши за підсумками чотирьох вправ (вільні вправи, опорний стрибок, бруси, колода) 183,596 очка.

Того ж дня на околицях Лондона відбулася індивідуальна велосипедна гонка серед жінок. Дистанцію 29 км найшвидше подолала 38-річна олімпійська чемпіонка Пекіна-2008 Крістін Армстронґ — 37 хв. 34 сек. Під кінець дня відбувся фінальний заплив вільним стилем у чоловіків на дистанції

100 м, у якому першим приплив представник США Натан Адріан. А американські плавчині перемогли в естафеті чотири по 200 м вільним стилем, установивши новий олімпійський рекорд: Міссі Франклін, Дана Воллмер, Шеннон Вріленд і Еллісон Шмітт показали час 7 хв. 42,92 сек.

1 серпня пройшов фінал у академічному веслуванні серед жіночих четвірок. Із перших метрів дистанції українки зуміли відірватися й забезпечили собі заділ майже на три секунди, що дало українській команді у складі Катерини Тарасенко, Надії Довгодько, Анастасії Коженкової та Яни Дементьєвої змогу завоювати перше в історії України золото в цьому виді змагань. Того ж дня проводилися фінальні змагання жінок зі стрільби з пістолета на дистанції

25 м. Олена Костевич знову здобула бронзову медаль. Таку ж нагороду отримала й шаблістка Ольга Харлан, здолавши дворазову чемпіонку Ігор американку Меріел Заґуніс із рахунком 15:10. Таким чином, Україна перетнула рубіж — 100 медалей на літніх Олімпійських іграх.

2 серпня жіноча збірна США з веслування перемогла в змаганнях вісімок. Ерін Кафаро, Керін Девіс, Жужанна Франція, Керолін Лінд, Естер Лофгрен, Елеанор Логан, Меган Муснікі, Тейлор Рітцель і Мері Віппл подолали дистанцію 2 000 м за 6 хв. 10,59 сек. Другими стали канадки. У чоловічому фінальному запливі на спині на дистанції 200 м тріумфував американський плавець Тайлер Клері, установивши олімпійський рекорд. А у фінальному запливі серед жінок на дистанції 200 м брасом перемогу святкувала американка Ребека Соні. «Золото» в турнірі в гімнастичному багатоборстві також завоювала представниця США — 16-річна Ґебріел Даґлас. А переможницею змагання із дзюдо серед жінок у ваговій категорії до 78 кг виявилася американська спортсменка Кайла Гаррісон.

3 серпня минуло для українців без медалей, тоді як американці мали два «золота». Таку медаль у плаванні на спині на 200 м здобула Міссі Франклін. Причому вона встановила новий світовий рекорд — 2.04,06. А в плаванні вільним стилем на 800 м першою була Кеті Ледецкі.

4 серпня у фінальному матчі американка Серена Вільямс, яка посідає четверте місце в рейтинґу WTA, обіграла третю ракетку світу росіянку Марію Шарапову — 6:0, 6:1 і виборола золоту медаль. У стрільбі з малокаліберної гвинтівки з трьох позицій найкращою виявилася Джеймі Лінн Ґрей, яка набрала 691,9 очка, що є олімпійським рекордом у фінальних змаганнях. Українці ж знову не дійшли до п’єдесталу. Зате канадка Розанна Мак-Леннан, уродженка Торонто, стала переможницею в стрибках на батуті та принесла своїй країні першу золоту медаль на цій Олімпіаді.

Тривале безмедалля української збірної 5 серпня перервала Ольга Саладуха. У змаганнях у потрійному стрибку вона виграла «бронзу». А громадянка США Саня Річардс-Росс була першою в забігу на 400 м.

Окремо варто розповісти про вкрай неприхильне до українців суддівство на Олімпіаді. 30 липня українська чоловіча збірна зі спортивної гімнастики виборола бронзові нагороди на Олімпійських іграх у Лондоні, проте судді переглянули своє рішення на користь японців. Тож тут українці залишилися без медалей. 2 серпня жертвою суддівського свавілля став боксер Євген Хитров. Спортсмен, який виступає в категорії до 75 кг, в 1/8 фіналу боксував із місцевим боксером Ентоні Огого на прізвисько Beautiful Brown Suga. Незважаючи на те, що британець двічі побував у нокдауні, судді віддали перемогу саме йому. А 4 серпня, після протесту німецької сторони на дискваліфікацію їхньої спортсменки Ліллі Шварцкопф, судді позбавили бронзової медалі в семиборстві легкоатлетку Людмилу Йосипенко. Усі протести української сторони було відхилено.

Не обминув своєю увагою Олімпіаду й український жіночий рух FEMEN. 2 серпня біля Таверського мосту в Лондоні три активістки руху, символізуючи мусульманок, здійснили пробіг, під час якого їх підганяли бедуїнські батоги. В акцію втрутилися лондонські поліцейські, зупинивши мирний топлес-протест. «FEMEN вимагає від Міжнародного олімпійського комітету засудити насильство щодо жінок із боку ісламістських держав. FEMEN вимагає не допускати держави, що практикують закони шаріату, до участі в Олімпійських іграх, позаяк нелюдяність шаріатських законів перебуває в жорсткому протиріччі з олімпійськими принципами миру й людинолюбства», — ідеться в повідомленні організації.