|

Січень 05, 2017

|

Ганна Музичук

У Досі (Катар) пройшов чемпіонат світу зі швидких шахів. Ганна Музичук захопила лідерство на чемпіонаті вже з першого ж змагального дня, за підсумками якого мала перевагу в 0,5 очка над найближчими суперницями. Після другого змагального дня перевага українки зросла до 1,5 очка, що фактично гарантувало їй підсумкову перемогу. Втім, українка не розслабилася: вона виграла ще один матч, звівши інші три внічию.
Цей результат дозволив українці стати чемпіонкою світу, навіть не зважаючи на результати суперниць: найближчі конкурентки Ані випали з боротьби за звання найсильнішої шахістки світу в рапіді ще за тур до кінця змагань.
У підсумку українка набрала 9,5 очок, що на одне більше, ніж у росіянки Олександри Костенюк, котра фінішувала другою. Варто сказати, що Ганна стала єдиною спортсменкою, яка не програла жодного матчу на турнірі.
Після цього вона ще й захистила звання найсильнішої шахістки в бліці, вдруге поспіль вигравши чемпіонат світу. За підсумками 17 турів на рахунку спортсменки 13 балів. Львів’янка випередила здобувачів другого-третього місць росіянок Валентину Гуніну та Катерину Лагно на півбала кожну — по 12,5.
Слідом за нею успіх супроводив іншого львів’янина — Василя Іванчука. Не без нервування він зумів повернути собі лідерство в турнірній таблиці, а потім і втримав його. Зазначимо, що після двох змагальних днів п. Іванчук був лідером змагань, відриваючись від найближчих переслідувачів на 0,5 бала. Однак поразка від Яна Нєпомнящего і подальші дві нічиї сплутали всі карти.
Після цього українець поступився позиціями, відкотившись на третє місце. Вирішальним у турнірній боротьбі стало те, що він два своїх останні поєдинки таки виграв, у той час, як п. Нєпомнящий поступився. Також у когорті лідерів йшли титулований Маґнус Карлсен і Олександр Грищук. Але їх п. Іванчуку вдалося обійти за додатковими показниками.
У маститих шахістів підростає й гідна заміна. Так, Тимур Келеберда, учень Львівської шахової академії, став срібним призером чемпіонату Європи зі швидких шахів серед учасників до десяти років. На змаганнях, що відбувались у Сербії, юний спортсмен здобув 6,5 очок із дев’яти можливих. Обійшов його лише Умід Асланов, шахіст із Азербайджану.