Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Микола Коба є найсильнішим у світі самбістом-ветераном

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

Микола Коба є найсильнішим у світі самбістом-ветераном

Приємна й, водночас, очікувана звістка надійшла зі столиці Марокко Касабланки, де Микола Коба, тренер самбістів із селища Квасилова на Рівненщині, утретє поспіль виграв світовий чемпіонат, здолавши всіх супротивників у віковій категорії 60-65 років. За його словами, перемога в цьому турнірі далася непросто. За тиждень до від’їзду він захворів на ангіну й уже подумував про те, чи не здати квитки на літак. Але потім, пошкодувавши зусиль, витрачених на підготовку, самбіст-пенсіонер таки вирішив помірятися силами зі своїми ровесниками.

У Касабланці рівненчанин півдня погуляв на сонячному узбережжі — і недугу ніби рукою зняло. Перших трьох суперників переміг досить легко, а у фіналі зустрівся з російським титулованим дзюдоїстом, який до цього також двічі був чемпіоном світу. Перевершив його за очками, й арбітри також зазначили, що українець активніше вів бій на килимі. У попередні роки Миколі Кобі не було рівних на турнірах у Празі й турецькому місті Халкідіки.
Як бачимо, своєю третьою перемогою на чемпіонаті світу Микола Коба довів, що й у пенсійному віці можна досягати високих спортивних результатів. До речі, цьогоріч він здобув у Феодосії своє третє «золото» в національній першості зі самбо та знову завоював звання чемпіона України серед ветеранів. Заслужений тренер України, майстер спорту, член української збірної команди, наставник дитячої юнацько-спортивної школи «Колос» Рівненського району стверджує, що йому приємно у свої роки подавати приклад для учнів і для всіх хлопців і чоловіків, демонструючи, що в будь-якому віці можна добре виглядати й готуватися до змагань найвищого рангу.
Таємниць свого успіху Микола Павлович ніколи не приховує. Головне — біг і відсутність шкідливих звичок. Він не п’є і не палить, його улюблений напій — «фірмовий» трав’яний чай. А ще чемпіон любить плавати, займатися фізичною роботою. Пригадую, як після перемоги у Феодосії він сказав, що добре підготуватися до змагань йому тоді допоміг город, де він перед змаганнями скопав десять соток. За словами 62-річного спортсмена город — ідеальний спаринг-партнер для спортсменів.
Кожен серйозний турнір п. Микола сприймає як школу, де можна запозичити в суперників нові прийоми боротьби самбо, щоби потім передати їх учням. А вихованців, які вже прославили своїми перемогами Квасилове, Рівненщину й усю Україну, – у нього чимало. Серед найкращих — Марія Мухаровська, майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Європи та віце-чемпіонка світової першості; майстри спорту брат і сестра Олександр і Тетяна Чмирі. Із кожного юніорського чемпіонату України квасилівські самбісти привозять по п’ять і більше медалей. А до змагань їх готують Микола Павлович і його син Дмитро. Завдяки гімнастичному товариству «Сокіл» Квасилів визнано найспортивнішим селищем України.
Самбо вже стало досить популярним на Рівненщині. 2010 року тут офіційно зареєстровано обласну федерацію самбо, яку взяли під свою опіку місцеві правоохоронці. Особливо потішило це Миколу Кобу. Він уже приєднався до проведення турнірів із самбо в районах області та фінальних змагань у Рівному. Залучити якомога більше молоді до здорового спорту відтепер разом із тренерами намагаються й правоохоронці, які скеровують вуличних бешкетників не до міліцейських відділків, а в спортивні клуби.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо особистих планів, Микола Павлович упевнено сказав, що готується до чергового чемпіонату світу, який відбудеться наступного року в США. А реальність поїздки залежатиме від того, чи вдасться знайти спонсора. Його син Дмитро Коба переконаний, що батько ще уславить Україну новими перемогами. Він нині — у чудовій формі, багато бігає, щодня тренується, виконуючи найскладніші прийоми. А своєю силою волі й витривалістю він може здивувати будь-кого.

Сергій Горицвіт

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply