Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 16, 2018

Міністр спорту — в дії

Автор:

|

Грудень 31, 2015

|

Рубрика:

Міністр спорту — в дії
Ігор Жданов

Ігор Жданов

Тижневик «Міст» уже озвучував позицію чемпіона світу із спортивної гімнастики Олега Верняєва, котрий неодноразово казав, що для успіху українських гімнастів має бути створена нормальна база.
Й ось Ігор Жданов, міністр молоді та спорту України, розповів про встановлення нового обладнання на олімпійській базі Конча-Заспа під Києвом. «Там триває монтаж сучасного обладнання, яке міністерство закупило для потреб національної збірної зі спортивної гімнастики. Уважно стежу за цим процесом. Вже встановлений гімнастичний кінь, колода, змонтовані паралельні бруси, дівчата вже пробують різновисокі бруси, хлопці стрибають на новому батуті. Монтується сучасна гімнастична доріжка, кладуться нові мати. Також на базі лежить закуплений міністерством гімнастичний килим. Тепер у нашої збірної буде два сучасних килими на всі випадки життя», — повідомив він.
Обладнанням спортсмени та тренери задоволені. Як зазначив Геннадій Сартинський, тренер Олега Верняева, «дуже важливо, що це — саме такі снаряди, на яких проходитимуть змагання під час Олімпіади в Ріо». Все це відчутно підвищить якість тренувального процесу.
Незабаром на базі мають також встановити нові килими для боротьби. На підході обладнання для інших олімпійських видів спорту. Але треба враховувати, що процес державних закупівель і постачання спортивного інвентарю — досить складний і тривалий.
«На жаль, часто виникають обставини, які від нас незалежні, — бідкається п. Жданов. — Наприклад, це стосується нового обладнання для кульової стрільби. З нашого боку все було зроблено. Однак німецька поліція, посилаючись на рішення свого уряду, відмовилася видавати дозвіл на вивезення в Україну малокаліберної гвинтівки 5,6 мм. Очевидно, це пов’язано з бойовими діями на сході України. І такі перешкоди, і різні нюанси виникають постійно».
«Однак спортсмени чекають від нас реальних справ, — зауважує міністр. — У першу чергу, це стосується заміни застарілого інвентаря. Не все у нас виходить так, як має бути в ідеалі. На те є різні й об’єктивні причини. Але, повірте, ми дуже стараємося і переживаємо за успіх цієї справи. Принаймні, вже можемо звітувати ось про такі перші позитивні результати нашої роботи на прикладі спортивної гімнастики».
Загалом Кабінет міністрів України виділив понад 17 млн. грн на закупівлю спортивного інвентарю. У Міністерстві молоді та спорту обіцяли провести закупівлі та встановити нове обладнання для спортсменів до кінця грудня.
Також Ігор Жданов підписав від імені України Конвенцію Ради Європи (РЄ) проти маніпулювання спортивними змаганнями. Цей документ спрямований на запобігання, виявлення та покарання за маніпуляції спортивними змаганнями, а також посилення обміну інформацією, поглиблення співпраці як на національному, так і на міжнародному рівнях між причетними органами державної влади, спортивними організаціями й операторами спортивних парі. Таким чином Україна стала 22-ю державою-членом цієї організації, яка підписала цей важливий міжнародний інструмент.
Підписавши Конвенцію, Україна відгукнулась на заклик Турбйорна Ягланда, генерального секретаря РЄ, котрий під час робочого візиту до Києва у березні 2015-го запросив Україну приєднатися до конвенції проти маніпуляцій у сфері спорту, які стали загрозливим явищем для міжнародного спортивного руху. Церемонія підписання відбулась у присутності Габріели Баттаїні-Драгоні, заступника генерального секретаря.
Конвенція закликає Уряди запровадити заходи, в т. ч. законодавчі, для того, щоб запобігати конфліктам інтересів серед операторів спортивних парі та спортивних організацій; заохочувати органи, які регулюють проведення спортивних парі, протидіяти шахрайству; боротися проти нелегальних спортивних парі.
Своєю чергою, спортивні організації й оператори повинні ухвалити та забезпечити застосування суворих правил у сфері боротьби з корупцією, а також пропорційних санкцій і дисциплінарних засобів впливу, які застосовуватимуться у разі їхнього порушення.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...