Мерлені й Тедеєв — у Залі слави боротьби

|

Жовтень 03, 2013

|

У Будапешті (Угорщина) на чемпіонаті світу з боротьби (ЧС) олімпійських чемпіонів із вільної боротьби 2004-го Ірину Мерлені й Ельбруса Тедеєва врочисто ввели в Залу слави Міжнародної федерації об’єднаних стилів боротьби (FILA). До десятиріччя створення Зали слави керівництво FILA вирішило ввести туди десятьох видатних борців, віддавши таким чином їм шану за внесок у розвиток одного з найдавніших видів спорту. Цікаво, що сукупно досягнення всіх десяти лауреатів складають 35 медалей чемпіонатів світу й десять олімпійських медалей.

Одна з двох борчинь, яким випала така висока честь, — українська спортсменка Ірина Мерлені. Нагадаємо, в Афінах-2004 вона стала першою олімпійською чемпіонкою в історії жіночої боротьби. Також на рахунку Ірини Мерлені – «бронза» Олімпіади 2008 року в Пекіні, три звання чемпіонки світу й два — чемпіонки Європи. Також заслужене місце в Залі слави отримав триразовий чемпіон світу Ельбрус Тедеєв, який першим із українських «вільників» завоював титул чемпіона світу.
А тим часом на чемпіонаті світу з вільної боротьби в Будапешті українка Аліна Махиня-Стадник здобула «золото». У ваговій категорії до 67 кг у фіналі вона здолала Стейсі Анакі з Канади. Бронзові нагороди потрапили до Сарі Досо з Японії та Насанбрмає Очірбат із Монголії.
На цьогорічному ЧС медаль Махині-Стадник стала четвертою для збірної України. Раніше «золото» здобув Ібрагім Алдатов, «срібло» — Алан Засєєв, «бронзу» — Павло Олійник.