Медальний урожай

|

Липень 12, 2012

|

Уже сам початок чемпіонату Європи з легкої атлетики приніс Україні два «золота» і дві «бронзи». У фіналі змагань із метання списа не було рівних Вірі Ребрик — у п’ятій спробі вона запустила спортивний снаряд на 66,86 м і завоювала золоту медаль, установивши новий рекорд України. Позаду залишилися німкені Крістіна Обергфоль (65,12 м) і Лінда Шталь (63,69 м). У секторі для потрійного стрибка всіх перевершила Ольга Саладуха — 14,99 м із першої спроби. Зі срібною нагородою залишилася Патрісія Мамона з Португалії (14,52 м), а з бронзовою — росіянка Яна Бородіна (14,36 м).

Дві «бронзи» завоювали українці у фіналах дистанції 400 м із бар’єрами в чоловіків і в жінок: відзначилися Станіслав Мельников — 49,69 с, й Анна Ярощук — 54,35 с (особистий рекорд). У другий день змагань представники України завоювали три срібних і бронзову нагороди. Із набором: два «золота», три «срібла» й три «бронзи» — Україна стала п’ятою в медальному заліку після двох днів змагань, поступившись лише Росії (3 +3 +4), Німеччині (3 +2 +1), Франції (3 +1 +3) і Великій Британії (3 +1 +0), а за кількістю балів за місця у фіналах українці стали третіми (74) після Росії (92) і Німеччини (75), випередивши Францію (74) і Великобританію (58).

Наступний день порадував Україну ще одним «золотом» і двома «сріблами». У фіналі жіночої двохсотметрівки золоту медаль завоювала Марія Ремінь (23.05 с), срібну — Христина Стуй (23.17 с), а бронзову взяла француженка Міріам Сумар

(23.21 с), позбавивши медалі ще одну українку — Вікторію П’ятаченко (23.25 с).

У секторі для потрійного стрибка «срібло» виграв Шериф Ель-Шериф: син українки й суданця «полетів» на 17 м 28 см, поступившись лише італійцю Фабріціо Донато (17,63 м) і перегравши білоруса Олексія Цапика (16,97 м).

У забігу на 3 тис. м із перешкодами «срібло» отримала Світлана Шмідт. 22-річна спортсменка подолала дистанцію за 9:33.03, відставши від туркені Гюльчан Мінгір (9:32.96) і випередивши німкеню Антьє Мелднер-Шмідт (9:36.37).

Потім було ще два «срібла», а завершальний день — 1 липня — приніс Україні одне «золото» й три «бронзи». В естафеті 4 x 400 м серед жінок золоту нагороду виборола українська команда в складі: Юлія Ольшевська, Ольга Земляк, Наталія Пигіда й Аліна Логвиненко (3:25.07). Позаду залишилися команди Франції (3:25.49) і Чехії (3:26.02).

У забігу на 1 500 м бронзову медаль завоювала Анна Міщенко (4:07.74), поступившись тільки туркеням Аслі Чакір-Альптекіном (4:05.31) і Гамезо Булут (4:06.04). У забігу на 10 000 м «бронзу» здобула Ольга Скрипак (31:51.32), програвши представниці Португалії Дульче Фелікс (31:44.75) і представниці Великої Британії Джо Паві (31:49.03). У метанні диска бронзову нагороду отримала Наталія Семенова, запустивши снаряд на 62 м 91 см і поступившись хорватці Сандрі Перкович (67,62 м) і німкені Надін Мюллер (65,41 м). «Підкачала» жіноча команда в естафеті 4х100 м, що вважалася фаворитом забігу: Олеся Повх не встигла прийняти естафетну паличку від Наталії Погребняк — і українок дискваліфікували.

За підсумками чемпіонату, в активі збірної України медалей різного ґатунку виявилося більше, ніж в інших країн-учасниць: чотири золотих, сім срібних і шість бронзових. Із набором 17 медалей Україна посіла четверте місце в медальному заліку, поступившись Німеччині (6 +6 +4), Росії (5 +4 +6) і Франції (5 +4 +5) та випередивши Туреччину (4 +2 +1) . А за кількістю балів за місця у фіналах Україна посіла третє місце (144 бали) після Німеччини (198) і Росії (155), випередивши Францію (140).