Медалепад на ЧЄ з боротьби

|

Березень 28, 2013

|

Першого ж дня чемпіонату Європи (ЧЄ) із боротьби, який проходив у Тбілісі, — 19 березня — медальна скарбничка української команди поповнилася золотою нагородою. 24-річний вихованець хмельницької школи вільної боротьби Павло Олійник став чемпіоном Європи у ваговій категорії до 96 кг. У фіналі Павло впевнено переміг поляка Каміла Скаскевича — 1:0, 4:0. Варто зазначити, що на шляху до фіналу український спортсмен здолав болгарина Любена Ілієва (3:1), словака Йозефа Яловяра (4:1) й албанця Егзона Шалу (3:1).

20 березня Юлія Благиня й Тетяна Лавренчук принесли збірній України з боротьби дві континентальні медалі: у категорії до 51 кг Юля завоювала бронзову медаль, а пізніше її досягнення повторила й Таня в категорії до 59 кг. У 1/8 фіналу Юлія Благиня перемогла угорку Ангелу Короші (7:0), у чвертьфіналі виграла в туркені Буркі Кебіч (6:1), але в півфіналі поступилася румунці Естері Добрі (0:3, 2:1, 0:1). Утім, чемпіонка Європи 2011 року не залишилася без нагороди – у поєдинку за «бронзу» проти фінки Тіїни Влінен Благиня здобула впевнену перемогу (5:0).
Тетяна Лавренчук стартувала у 1/8 фіналу перемогою над австрійкою Мартіною Рейглер (1:0, 5:0), у чвертьфіналі поборола Ірину Нетреву з Азербайджану, а в півфіналі поступилася білорусці Анастасії Гучок (1:4, 0:3). У двобої за «бронзу» п. Лавренчук поборола угорку Габріелу Слейж (1:0, 2:0).
21 березня майстри вільного стилю розіграли медалі у вагових категоріях до 74 кг і 120 кг. Представник України Ґія Чихладзе в малому фіналі за «бронзу» переміг серба Ефендева Заура (1:0, 0:3, 6:0). До цього Ґія, стартувавши в 1/8 фіналу, довів свою перевагу над німцем Георгом Хартом (2:1, 2:0), у чвертьфіналі поборов спортсмена з Білорусі Алі Шабанова (0:1, 3:0, 1:1), а в півфіналі поступився бронзовому призеру Олімпійських ігор у Лондоні угорцю Габору Хатошу (1:0, 0:2, 0:8).
Ще один представник України Алан Засєєв завоював срібну медаль у ваговій категорії до 120 кг. У фіналі Алан поступився турку Тахе Акгюлю — 6:0, 0:1,1:2. На шляху до континентального «срібла» п. Засєєв у 1/8 фіналу переміг молдаванина Олександра Романова (2:1, 4:0), у чвертьфіналі — німця Ніка Матухіна (1:0, 2:0), а в півфіналі — грузина Гено Петріашвілі (1: 0, 3:0). Того дня чемпіонкою Європи також стала Аліна Стадник-Махиня, яка змагалася в турнірі серед жінок у ваговій категорії до 67 кг.