Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Марічка Музичук — шахова королева

Автор:

|

Квітень 09, 2015

|

Рубрика:

Марічка Музичук — шахова королева

Марія Музичук

У Сочі (РФ) завершився чемпіонату світу із шахів серед жінок, що тривав із 16 березня по 7 квітня ц. р. Українка Марія Музичук у другому додатковому раунді виграла у Харіки Дронаваллі з Індії. Матч завершився з рахунком 3,5:2,5 очка.

Суперниці зіграли дві партії внічию з класичним контролем часу, а в партіях у «швидкі шахи» спочатку обмінялися перемогами, а потім Марічка зіграла внічию чорними та зуміла виграти в білими. Вирішальна партія завершилася на 56-му ході з цілком очевидною перевагою українки.
У фіналі Марія Музичук зустрілася з росіянкою Наталією Погоніною. Перша зустріч між шахістками завершилася внічию. У другій партії перемогла українка. Третя партія знову закінчилася нічиєю. У заключній партії фіналу 22-річна вихованка шахової школи Стрия ще раз зіграла внічию з росіянкою та стала п’ятнадцятою чемпіонкою світу з шахів серед жінок.
Марія Музичук прокоментувала завоювання титулу шахової королеви. «Звісно, я дуже щаслива. Виграти такий важкий турнір, не будучи в ньому фаворитом, — це великий успіх у моїй кар’єрі. Зараз відчуваю неймовірну втому, але водночас відчуваю, природно, дуже позитивні емоції.
Турнір складався для мене дуже складно, було багато нервових партій, я зіграла кілька божевільних тай-брейків, та й фінал із Наталією Погоніною вийшов напруженим. Особливо нервувала в останній партії, де відчувала, що при неточній грі Наталія зможе зрівняти рахунок, а дуже не хотілося грати додатковий тай-брейк.
Загалом я задоволена не тільки своїм виступом, але й організацією, яка була тут на найвищому рівні. На самому початку турніру я навіть злякалася, що все йде тут настільки добре, тому що якщо щось добре починається, то обов’язково може погано закінчитися. Але моє марновірство виявилося марним, і в результаті можу сказати, що все тут було просто чудово», — сказала п. Музичук.
Нагадаємо, що сестра Марії — львів’янка Ганна Музичук, котра 2004-го принесла Словенії «золото» планетарного масштабу з бліцу, з 2014 року почала виступати під українським прапором.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply