|

Липень 03, 2014

|

Світлана Яромка

У чеському місті Остраві відбувся 13-й Міжнародний турнір із вільної боротьби пам’яті Клепка. Участь у заході взяло близько 250 спортсменів із Чехії, Словаччини, Польщі й України. Львівщину зокрема й Україну загалом на турнірі представляла делегація Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України на чолі з начальником навчально-спортивного відділу Ігорем Вовком. Українські школярі змагалися у чотирьох вагових категоріях: до 30 кг — Владислав Хом’як (2004 р. н.), до 32 кг — Артур Войтович (2004 р. н.), до 48 кг — Назар Заяць, до 52 кг — Рамік Тахіров (2001 р. н.).

Змагання проходили в усіх вагових категоріях від 19 до 125 кг. За підсумками змагань, вихованці освітянських дитячо-юнацьких шкіл Львівщини Рамік Тахіров, Назар Заяць та Артур Войтович вибороли три золоті й одну срібну медаль.
А в Будапешті (Угорщина) завершився етап Ґран-прі з дзюдо. В активі українців — три призових місця: одне друге й два третіх. Срібним призером стала Світлана Яромка у ваговій категорії від 78 кг. У фінальній сутичці українка поступилася японці Мегумі Тачімото. «Бронзу» взяли Георгій Зантарая (до 66 кг) й Олександра Старкова (до 52 кг). Зантарая у півфіналі поступився японцю Кенго Такаіші, згодом став переможцем, а в поєдинку за бронзов нагороду взяв гору над поляком Павелом Загродником. Леся Старкова в 1/4 фіналу програла Петрі Марекс, а у втішному турнірі перемогла фінку Яану Сандберг і француженку Анабель Еурані.
Також збірна України зі самбо повернулася з чемпіонату Європи, який пройшов у Бухаресті (Румунія), із 14 медалями. Нагороду найвищого ґатунку для української команди вдалося завоювати Надії Герасименко. «Коли Надя боролася, то встала вся команда й кричала на всю залу: «Україна!» Коли її нагороджували, ми всією командою співали гімн країни. Хтось із російських тренерів, а може, спортсменів, узагалі, вигукнув: «Слава Україні!» Ми відповіли: «Героям слава!» Був такий підйом: ми вже не ділили, хто звідки», — розповів Сергій Грабовський, старший тренер збірної України з бойового самбо.