Новини для українців всього свту

Monday, May. 25, 2020

Збірну України з футболу покарали за поведінку вболівальників

Автор:

|

Жовтень 03, 2013

|

Рубрика:

Збірну України з футболу покарали за поведінку вболівальників

Дисциплінарний комітет FIFA 27 вересня ухвалив рішення щодо негідної поведінки вболівальників під час матчу Україна — Сан-Марино. Наступний відбірковий матч на чемпіонат світу національна команда проведе без глядачів, коли 11 жовтня Україна прийматиме в Харкові Польщу. Також Футбольну федерацію України (ФФУ) оштрафовано на 45 тис. CHF. Крім того, національній збірній України заборонено грати на «Арені Львів» аж до закінчення відбіркового раунду до чемпіонату світу 2018-го, який відбудеться в Росії.

Нагадаємо, що після рекордної перемоги над збірною Сан-Марино на адресу федерації футболу України з ФІФА надійшов 22-сторінковий звіт, у якому крім вказівки на надмірне використання піротехніки містилася інформація про вивішені нацистські банери, ультраправий банер, а також зафіксовані мавпячі рухи та звуки близько 30 осіб у бік гравця збірної України Едмара. На думку експертів, українській збірній навіть загрожувала технічна поразка, однак Дисциплінарний комітет ФІФА все ж не вдався до таких рішучих заходів.
Анатолій Коньков, президент ФФУ, прокоментував повідомлення про санкції ФІФА щодо національної команди: «Ми стурбовані таким рішенням. ФФУ робить усе для того, щоби національний футбол розвивався з кожним днем ??і виходив на новий рівень. Водночас, ми знаємо, що є сила, спрямована на дискредитацію українського футболу та всієї нації. Як президент ФФУ, я запевняю кожного вболівальника, котрий приходить підтримати національну збірну серцем, а не расистськими вигуками, що ми зробимо все можливе, щоб і надалі покращувати імідж національного футболу у світі.
Серед прихильників збірної немає місця расизму, фашизму та будь-яким радикальним проявам. Ми засуджуємо таку поведінку на українських трибунах. Адже те, що хтось називає патріотизмом, шкодить країні, за яку ми всі переживаємо. Стадіон — футбольна арена, а не політична.
Ми повинні з мудрістю прийняти й виконати рішення ФІФА. Звісно, гра без підтримки українських уболівальників, які завжди гаряче переживають за збірну, — дуже відчутна втрата для команди. Але закликаю всіх, хто не байдужий до національної збірної, підтримати її біля телеекранів. Упевнений, що від вашої підтримки багато що залежить. І впевнений, що Михайло Фоменко знайде потрібні слова й збірна пройде цей іспит із гордістю. Іспит, після якого всі ми станемо ще сильнішими. Майже завжди шлях до великих перемог – важкий. У нас є сили для того, щоби вийти із цієї ситуації з високо піднятою головою».
А всеукраїнська молодіжна організація «Молодіжний націоналістичний конґрес» оголосила про збір підписів під петицією за виключення символіки ОУН-УПА з переліку дискримінаційних символів. «Петиція закликає керівництво міжнародної установи виключити з переліку образливих і дискримінаційних символів ФІФА прапор ОУН-УПА, банери зі зображенням Степана Бандери та Романа Шухевича, а також геральдичний знак «Галицький лев», — ідеться в повідомленні організації.
Автори петиції переконані, що ФІФА «неправильно проінформували та ввели в оману заангажованим і упередженим підходом особи, які негативно ставляться до цих історичних постатей, що й стало причиною включення цих символів і осіб до списку заборонених».
«Під час Нюрнберзького трибуналу, який давав оцінку й ухвалював вирок злочинам нацизму, ОУН і УПА не були включені до списку організацій і структур, які співпрацювали з гітлерівським режимом, отже, прив’язувати ці структури та їхніх керманичів до нацизму з правової точки зору – недоцільно», — наголошується в документі. Після збору підписів ініціатори петиції мають намір скерувати її Піару Поваре, директору «Футболу проти расизму в Європі», і Йозефу Блаттеру, президенту ФІФА.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply