Збірна України з футболу повернула собі надію на участь у ЧС-2012

|

Березень 28, 2013

|

Збірна України повернулася в боротьбу за путівку на чемпіонат світу 2014 року. Підопічні Михайла Фоменка, несподівано для букмекерів і більшості експертів, упевнено обіграли міцну збірну Польщі й піднялася на третє місце своєї відбіркової групи. Польща — Україна — 1:3. Голи: Піщек, 18 — Ярмоленко, 2, Гусєв, 7, Зозуля, 45. Польща: Боруц, Піщек, Ґлік, Василевський, Беніш, Криховяк, Лукашик (Обраньяк, 59), Маєвський, Блащиковський, Рибус (Косецький, 46), Левандовський. Україна: П’ятов, Федецький, Кучер, Хачеріді, Шевчук, Степаненко (Тимощук, 60), Ротань, Гусєв (Морозюк, 90+3), Гармаш (Безус, 90+2), Ярмоленко, Зозуля.

А 26 березня в Одесі відбувся ще один поєдинок відбіркового раунду до ЧС-2014, у якому національна збірна України хоч із певними труднощами, але все ж обіграла збірну Молдови. Українці протягом усього поєдинку мали колосальну перевагу, але голи забити зуміли лише в середині другого тайму.
Україна — Молдова — 2:1. Голи: Ярмоленко, 61, Хачеріді, 70 — Суворов, 80. Україна: П’ятов, Федецький, Кучер, Хачеріді, Шевчук, Тимощук, Степаненко, Ярмоленко, Гусєв (Гречишкін, 90), Селезньов (Безус, 62), Зозуля. Молдова: Намашко, Бордіян, Єпуряну, Головатенко, Булгару, Георгіє, Іоніце, Дєдов (Суворов, 78), Бугаєв (Дорош, 69), А. Пащенко (Оніце, 67), Сидоренко.
Змарнувавши кілька шикарних моментів, «жовто-сині» пішли на перерву з рахунком 0:0. У другому таймі підопічним Миколи Фоменка тривалий час також не вдавалося розпечатати ворота Намашка, але на 61-й хвилині київський динамівець Андрій Ярмоленко скористався з пасу Романа Зозулі. Через дев’ять хвилин ще один динамівець Олег Гусєв точно подав із кутового на свого партнера по клубу Євгена Хачеріді, і захисник забив свій перший гол за збірну.
Проте на 80-й хвилині один із рідкісних випадів молдаван таки завершився голом. Утім, українці не дозволили гостям більшого. Неприємний інцидент стався наприкінці поєдинку. Тарас Степаненко ледь не «відірвав» голову супернику, в’їхавши в молдованина прямою ногою. Як наслідок – заслужена червона картка й, швидше за все, мінімум триматчева дискваліфікація від ФІФА. Група H. 1. Чорногорія — 6/14. 2. Англія — ??6/12. 3. Польща — 5/8. 4. Україна — 5/8. 5. Молдова — 6/4. 6. Сан-Марино — 6/0.