|

Червень 18, 2015

|

В атаці — Тарас Степаненко

Національна збірна України з футболу, хоч і з проблемами, усе ж розгромила команду Люксембургу у матчі шостого туру кваліфікації до Євро-2016. Матч відбувся 14 червня на «Арені-Львів» і завершився з рахунком 3:0.
Дуже довго українці запрягали. Причому у першому таймі їхній суперник аж ніяк не мав вигляду аутсайдера. Найнебезпечніший момент створили саме люксембуржці. На десятій хвилині да Мота втік у контратаку, і лише дивом «синьо-жовтих» врятувала стійка після його удару.
А вже на старті другої половини гри Артем Кравець відкрив рахунок, і цей гол додав команді наснаги. Згодом спрацювала заміна тренерського штабу Михайла Фоменка: Денис Гармаш, котрий вийшов замість Руслана Ротаня, замкнув головою подачу В’ячеслава Шевчука. А наприкінці основного часу Євген Коноплянка довів цей нелегкий матч до розгрому гостей. Збірна України набирає 12 очок у групі С і поки що зрівнюється із цим показником з іспанцями. Наступну гру єврокваліфікації вітчизняна команда проведе 5 вересня ц. р. проти команди Білорусі.
В’ячеслав Шевчук, захисник збірної України, так прокоментував перемогу своєї команди над збірною Люксембургу: «Перший тайм — важкий: контратака, штанга, потім було кілька моментів, але не стовідсоткових. Далі забили і зіграли так, як домовлялися перед матчем. Суперники добре боронилися. Не хотілося б, аби думали, що вони — дуже слабкі. З Італією гідно грали. Добрі футболісти. Може, подіяло те, що всі нагнітали про слабкість Люксембургу. Але Фоменко попереджав, що це — сильна команда, ми їх дивилися. На установці був акцент на контроль м’яча, пресинг. Але їм контратаки вдавалися. Перший гол покращив настрій. Потім забили другий, і стало зрозуміло, що все буде спокійно».
Михайло Фоменко, керманич збірної України, також висловив свою думку про цей матч: «Остання заміна була вимушеною, позаяк у Ракицького виникли негаразди. Що ж до заміни Ротаня, то Руслан не до кінця відновився після минулої гри зі збірною Грузії та важкого сезону. Втомлений був і Кравець, потрібно було освіжити лінію атаки. Шкода, що не мали змоги зробити п’ять-шість замін. Хлопцям потрібно було поповнити емоції, адже без них складно виконувати свою роботу. Вони приїхали «порожніми» до розташування національної команди. Ми передбачали, що гра буде непростою. Плюс спрацював стимул у суперника, котрий хотів привітати свого тренера з днем народження. Дякую хлопцям, що все закінчилося добре в цій грі. Ми сподівалися, що у нас буде чисельна перевага. Вболівальники стали нашим дванадцятим гравцем і дуже підтримували команду.