|

Вересень 18, 2014

|

Епізод протистояння

Національна жіноча збірна команда України у Львові розгромила команду Туреччини з рахунком 8:0. Українки розпочали матч із великим натхненням. Уже наприкінці першої хвилини зустрічі Овдійчук на швидкості втекла від Карагенч і прострілила з лівого флангу на Дятел, але турецький воротар виявилася трохи спритнішою за українку. Крім того, стартовий запал і налаштування на боротьбу збірної України продемонструвала Басанська, котра в карколомному стрибку пішла у підкат проти суперника, за що, на жаль, заробила попередження від арбітра.

Першу реальну нагоду забити гол у складі збірної України на восьмій хвилині матчу мала Романенко. Захист команди Туреччини помилився у створенні штучного положення «поза грою», Тетяна вийшла сам на сам із Чаглар, але забарилася з вирішальним ударом, надавши можливість голкіперу команди Туреччини відбити плямистого на кутовий.
Слід зазначити, що, незважаючи на позиційні проріхи гостей у стартовому відрізку поєдинку, турецька збірна досить високо пресингувала «синьо-жовтих», не даючи команді Анатолія Куцева часу для ухвалення рішень. Збірна України багато працювала флангами у першому таймі, завантаживши роботою Бойченко й Овдійчук, але небезпечні проходи футболісток української команди переважно переривалися захисниками або воротарем турецької збірної.
На 25-й хвилині українки зусиллями Басанської й Овдійчук провели атаку лівим флангом, м’яч після рикошету від захисника збірної Туреччини відскочив до Пекур, яка наважилася на дальній постріл із-за меж штрафного — м’яч за лічені сантиметри минув дальню стійку воріт гостей.
Збірна Туреччини гідно відповіла наприкінці півгодини гри, коли Кара й Ураз удвох вивалювалися на ворота українок, але Самсон урятувала «синьо-жовтих» від неминучого голу, вчасно вийшовши з воріт і зрізавши кут для удару нападнику турецької команди.
На 33-й хвилині «Арена-Львів» нарешті вибухнула оваціями: Романенко скористалася з позиційної помилки Думан, увійшла у штрафний майданчик та влучним ударом у дальній кут змусила капітулювати воротаря збірної Туреччини — 1:0.
Наприкінці першої 45-хвилинки українські футболістки ледь не забили вдруге. Пекур мала шанс подвоїти рахунок, але її удар після подачі кутового припав на натовп із гравців збірної Туреччини у воротарському майданчику гостей. Те, що не вдалося зробити Пекур, виконала Бойченко, котра відзначилася двома результативними ударами протягом двох хвилин. Спочатку Ольга на швидкості випередила Карагенч, зблизилася з воротарем та відправила м’яч у сітку воріт, а у наступній атаці наш вінгер відгукнулася на чудову прострільну передачу Овдійчук із лівого флангу.
У другому таймі Туреччина активізувалася на половині поля «синьо-жовтих», завдяки чому в українок утворилися вільні зони для проведення швидкісних контратак. Одна з таких контратак на 53-й хвилині завершилася взяттям воріт турецької збірної — хет-трик оформила Бойченко.
На 62-й хвилині Дятел обікрала Ерол у штрафному майданчику суперниць, обманним рухом залишила поза грою Гьоксу, але пробила повз ворота. Ще через чотири хвилини лише поперечина врятувала збірну Туреччини від потенційного голу-красеня у виконанні Андрущак. Але все йшло до п’ятого забитого м’яча, і він відбувся вже у наступному ігровому епізоді. Воротар збірної Туреччини помилилася на виході, не влучивши по м’ячу під час кутового, а Яковишин спрямувала кулю у сітку.
На 69-й хвилин Оксана оформила дубль, увірвавшись на швидкості до штрафного майданчику турецької збірної та не залишивши Чаглар жодних шансів. На 77-й хвилині Яковишин, котра у другому таймі замінила Бойченко та встигла за цей час відіграти усього 19 хвилин, і взагалі записала хет-трик на свій рахунок. Фінальну крапку у матчі поставила Дятел, яка на 80-й хвилині «пошила у дурні» Гьоксу та невідпорним ударом відправила м’яч у дальній кут воріт збірної Туреччини — 8:0.