Збірна ФРН учетверте стала чемпіоном світу з футболу

|

Липень 17, 2014

|

Німеччина — чемпіон

У матчі за третє місце зустрілися бразилійці, із яких у півфіналі познущалися німці, забивши їм сім голів, і голандці, котрі бездарно втратили «птаху щастя» у післяматчевих пенальті з арґентинцями. Результат матчу не викликав сумнівів ще у першому таймі. Уже на другій хвилині капітан збірної Бразилії Тьяго Сілва, що повернувся після дискваліфікації, утримував руками Ар’єна Роббена на підступах до штрафного майданчика, й арбітр вирішив побачити порушення вже у самій площі та поставити пенальті у ворота команди Сколарі. Робін ван Персі впевнено виконав вирок. Через 15 хвилин успіх закріпили: після навісу з флангу Давид Луїс вибив головою м’яча прямо в центр, а там самотній Блінд прийняв його та потужно пробив. Відіграти два голи для цієї збірної Бразилії — завдання не з легких.

Хоча варто визнати, що Бразилія хоча б намагалася створювати моменти. Однак удача знову була не на боці господарів мундіалю. Ба більше, наприкінці гри Війналдум увігнав третій гол у ворота Бразилії, довівши матч до розгромного рахунку. Цікавий момент: жоден із коментаторів ані разу не згадав, що бразильці — пентакампіони. Мабуть, в успіх цієї команди не вірив ніхто.
А у фіналі зустрілися гравці збірних, уже давно спраглих «золота», — Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) й Арґентини. Більшість фахівців і вболівальників надавали перевагу німецькій команді. Однак арґентинці нав’язали німцям боротьбу на кожній ділянці поля, і суперник виявився затиснутим у лещата опіки. Водночас, більшість надій аргентинських гравців в атаці покладалася на Леонеля Мессі. У першому таймі небезпечні моменти створювали лише арґентинці — спочатку Тоні Кроос головою так скинув м’яча, що той вийшов прямо на Ігуаїна, котрий поспішив і вдарив повз ворота. А під кінець першої половини гри Мессі стрімко пробіг флангом і прокинув м’яча повз Нойєра, але там уже на чатах стояли захисники.
Відразу ж після перерви Мессі вийшов на «побачення» з Нойєром, але схибив і пробив повз дальню штангу. У німців можна згадати лише слабкий і неточний удар Крооса з-за штрафного. Додатковий час команди почали з обміну атаками: спочатку Шюррле пробив прямо у воротаря, а Паласіо після помилки захисника не зміг точно перекинути м’яч через голкіпера. А потім зіграв козир тренера німців Льова — Шюррле промчав флангом, навісив, центр захисту арґентинців дав збій, і Маріо Гетце другим дотиком забив золотий гол! До фінального свистка Арґентина відзначилася лише дуже неточним пострілом Мессі зі штрафного.
Потому на стадіоні «Маракана» у Ріо-де-Жанейро відбулася символічна церемонія передачі проведення чемпіонату світу з футболу від Бразилії до Росії, де 2018 року відбудеться наступний турнір. Участь у церемонії взяли президент Бразилії Ділма Роуссефф, президент Росії Володимир Путін і голова Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА) Йозеф Блаттер. Президент ФІФА представив підписаний сертифікат, що й ознаменувало передачу права проведення турніру, а п. Роуссефф і п. Путін поставили підписи на офіційних футбольних м’ячах.
Уже 14 липня Луїса Феліпе Сколарі звільнили з посади тренера збірної Бразилії. Sic transit gloria mundis…

До слова
Уже з наступного сезону в Лізі чемпіонів застосовуватиметься спрій, який використовувався на чемпіонаті світу у Бразилії. За допомогою леткої субстанції, сліди від котрої зникають протягом хвилини, арбітри позначають точне місце виконання штрафного удару та лінії, за якою повинні перебувати гравці в стінці. Спрей, розроблений у Бразилії й Арґентині, був випробуваний на клубному чемпіонаті світу в Марокко та мундіалі в Бразилії. «Це вже погоджено. УЄФА буде використовувати спрей на своїх турнірах», — заявив Гейне Алеман, творець винаходу.

Гоп-ля!
Телебачення Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) повідомило, що збірна з футболу країни вийшла у фінал чемпіонату світу в Бразилії. На відео видно, як футболісти КНДР забивають один за одним м’ячі у ворота суперників, а вождь Кім Чен Ун махає вболівальникам із трибуни. Згідно зі сюжетом, команда КНДР нібито перемогла збірну Японії з рахунком 7:0, а також у збірної США з рахунком 4:0 і навіть здобула перемогу в грі проти збірної Китаю — 2:0. Насправді ж команда КНДР взагалі не брала участі в чемпіонаті світу з футболу в Бразилії, оскільки не пройшла груповий етап.