Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Vive la France і слава Україні

Автор:

|

Липень 19, 2018

|

Рубрика:

Vive la France і слава Україні

Домаґой Віда й Оґнен Вукоєвич

У «Сімпсонах» часто роблять футуристичні пронози, які потім стають реальністю. Шанувальники мультсеріалу знайшли й пророкування щодо результату чемпіонату світу (ЧС) із футболу, який цього року проходив у Росії. За сюжетом п’ятого епізоду дев’ятого сезону, у фінал мали потрапити команди Мексики та Португалії. Та цього разу прогноз виявився хибним: і мексиканці, і португальці вилетіли в 1/8 змагань, а у фіналі заграли збірні команди Франції та Хорватії. Чемпіонами стали французи.
І хоча «синьо-жовта» дружина не брала участі в цьому змаганні, однак саме Україна стала трендом чемпіонату. Ховати Домаґой Віда й Оґнен Вукоєвич свою перемогу над збірною Росії присвятили саме українцям. «Слава Україні!» — гукнув у камеру Віда, котрий у чвертьфіналі забив у ворота Росії два м’ячі — з гри і в серії післяматчевих пенальті. Вукоєвич, котрий працює скаутом київського «Динамо» додав: «Це перемога за «Динамо» і за Україну!». Цікаво також, що форму збірної Хорватії, в якій вона обіграла росіян, пошили у Грузії, яка свого часу також зазнала аґресії Росії.
Росіяни оскаженіли і стали вимагати репресій проти Віди та Вукоєвича. Відтак Хорватський футбольний союз опублікував свою офіційну позицію щодо інциденту. «Вищезгадані висловлювання — просто відповідь на численні повідомлення підтримки, отримані з України під час ЧС-2018, враховуючи який великий внесок внесли Віда і Вукоєвич, коли виступили за «Динамо».
Тому Міжнародна федерація футболу (FIFA) винесла лише формальне попередження Домаґою Віді. Оґнену Вукоєвичу пощастило менше. Федерація футболу Хорватії звільнила його зі збірною, а дисциплінарний комітет FIFA оштрафував тепер уже колишнього помічника тренера з на 15 тис. CHF. Проте Федерація футболу України (ФФУ) вирішила компенсувати хорватському футболісту цей штраф. Про це розповів Андрій Павелко, президент ФФУ. Вукоєвич подякував, але відмовився і заявив, що заплатить сам.
Також ФФУ звернулася у відповідні органи FIFA й UEFA з листами на захист Домаґоя Віди. «Він має право публічно висловити повагу і до України, і до її громадян! Ми оперативно надіслали у відповідні органи FIFA й UEFA листи з метою захистити не лише футболіста хорватської збірної, а й людину, котра має право на свою позицію і поважає нашу країну! І Віда зіграє у півфіналі ЧС-2018! Слава Хорватії! Слава Україні!» — наголосив п. Павелко.
Він також нагадав, що Віда багато років захищав честь київського «Динамо» і жив у столиці України, і в нього залишилося в Україні багато друзів і вболівальників, які заслужили, щоб «частинку цієї перемоги він присвятив саме їм». Президент ФФУ додав, що за останні кілька років звернення «Слава Україні!» стало для наших громадян символом непохитності та патріотизму, тому, на його думку, цілком природно, що людина, котрій Україна дала дуже багато, з великою повагою ставиться до неї і до її громадян.
Свою чергою, Андрій Садовий, міський голова Львова, запропонував, ФФУ додати гасло «Слава Україні» в офіційну емблему організації. А головна вулиця Києва замайоріла прапорами Хорватії поруч із державними.
А от українські вболівальники виявилися радикальнішими. Вони вирішили атакувати сторінку FIFA у Facebook. Вони поставили сторінці найнижчу оцінку (1), у відгуках залишили коментарі «Слава Україні!», Glory to Ukraine!, а також критику на адресу організації. Вони зуміли двічі понизити рейтинґ до 1,5 із п’яти зірок.
Відео «Слава Україні» стало вірусним. А Домаґой Віда виклав в Інтернет ще одне відео, записане після перемоги над збірною Росії. На ньому захисник збірної Хорватії також вигукує гасло «Слава Україні!» і додає фразу Belgrad, gori! (він мав на увазі свій улюблений ресторан балканської кухні у Києві. — Ред.). На відео також є Івіца Оліч, колишній футболіст, а тепер — один із тренерів збірної Хорватії.
До акції долучився й бразилець Матеус, колишній хавбек «Дніпра», котрий розмістив в Instagram відео на підтримку збірної Хорватії. «Давай, давай, Хорватіє! Слава Україні! Нехай щастить!», — побажав він.

Євген Клен

До теми
Національна паралімпійська збірна України з футболу серед спортсменів із наслідками дитячого церебрального паралічу стала переможцем на міжнародному турнірі з паралімпійського футболу, що проходив в австрійському місті Лафамюнд. У цьому турнірі, крім України, взяли участь команди Італії, Німеччини, Ірландії й Австрії. Тепер «синьо-жовті» виступлять на чемпіонаті Європи, який пройде з 22 липня по 6 серпня ц. р. в Нідерландах.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply