Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 14, 2019

Український «ведмідь» із Чикаґо

Автор:

|

Травень 26, 2016

|

Рубрика:

Український «ведмідь» із Чикаґо

Майк Дітка

Зірка американського футболу Майк Дітка поділився власними секретами успіху. Зустріч із ним місцевої громади була нещодавно організована для підтримки Української школи Святого Миколая, яка є об’єднуючою інституцією для українських студентів — як із «Української околиці», так і поза нею.
Майк Дітка — колишній гравець в американський футбол, тренер і коментатор. Він тренував Chicago Bears упродовж 11 років і New Orleans Saints упродовж трьох років. Майк — один із двох спортсменів, котрі вигравали титули Національній футбольній лізі (НФЛ) як гравці, помічники головного тренера та головні тренери. Двічі він досягав цього успіху з Chicago Bears — як гравець 1963-го й як головний тренер 1985 року.
Майк Дітка (ім’я при народженні — Майкл Дичко) з’явився на світ у місті Карнеґі (штат Пенсильванія), в родині еміґрантів з України. Позаяк прізвище Дичко було складне для прочитання, родина змінила його на Дітка.
Упродовж 1958-1960 рр. юнак грав за команду Університету Піттсбурга в атаці, на позиції тайтенда, а також виконував функції пантера. 1961-го його задрафтували «Чиказькі ведмеді» під п’ятим номером. Уже першого ж сезону п. Дітка 58 разів упіймав м’яч, що було новизною, позаяк раніше тайтенди в основному блокували. Його оголосили найкращим новим гравцем року. Майк грав за «ведмедів» п’ять років і виграв із ними титул чемпіона 1963 року. 1967-го його продали «Філадельфійським орлам», а з 1969 року футболіст грав за «Ковбоїв Далласа». Разом із «ковбоями» він виграв супербоул 1971-го.
Після сезону 1972 року п. Дітка завершив кар’єру гравця і став помічником головного тренера в «ковбоїв». За дев’ять років, які спортсмен працював у команді, вона шість разів вигравала свій дивізіон, тричі чемпіонат НФЛ та один раз, 1977-го, супербоул. У сезоні 1982 року Майк отримав посаду головного тренера «Чиказьких ведмедів». Вершиною його кар’єри був виграш супербоулу 1986-го. «Ведмеді» звільнили українця з посади головного тренера аж 1992-го, після невдалого попереднього сезону. Упродовж трьох років, починаючи з 1997-го, він тренував «Нью-Орлеан Сейнтс», але без особливих успіхів.
1988 року п. Дітка першим із тайтендів був індуктований у Залу слави професійного американського футболу. Після завершення кар’єри гравця та тренера, він працював коментатором на телебаченні. Чоловік притримується «ультра-ультра-ультраконсервативних» політичних поглядів. У нього є четверо дітей.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply