Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

Український футбол у Криму

Автор:

|

Квітень 17, 2014

|

Рубрика:

Український футбол у Криму

Бити по м'ячу — тільки в Україні

Проведення поєдинків Української професійної ліґи (УПЛ) у Криму — небезпечне не тільки для вболівальників гостьових команд. У минулому турі від дій окупантів постраждали не лише фанати «Дніпра», а й «Таврії». Відтак прихильники «Таврії» та «Севастополя». вимагають не проводити матчів на півострові. 

«Ми, як об’єднання ультрас «Таврії», відмовилися від активної підтримки команди в матчі з «Дніпром». Наш товариш усе одно пішов на футбол як звичайний уболівальник. Його знайшли на стадіоні, одягли мішок на голову й кудись повезли, — розповів представник ультрас «Таврії». — З’ясувалося, що його відвезли в колишній офіс Комуністичної партії України в Криму — там зараз штаб місцевої самооборони. Наші хлопці прийшли туди, щоби дізнатися, що трапилося, і надати підтримку. Усіх їх повалили обличчям до підлоги, замотали скотчем руки. Підсумок — зламана рука, зламаний ніс, була стрілянина з травматичного пістолета. Хлопців, слава Богу, відпустили, але це демонструє реальний рівень безпеки. І не відомо, хто цю безпеку гарантує».
«Ми йшли до стадіону — із прапором «Дніпра» й розою (фанатський шарф. — Ред.) збірної України. Підійшов чоловік із георгіївською стрічкою, котрий назвався «самообороною», і вимагав показати документи. Ми відмовилися. Він відвів нас до поліційного патруля, який стояв поруч. Той заявив, що для перевірки документів немає жодних підстав. На цьому конфлікт здавався вичерпаним. Ми попрямували в бік стадіону й побачили, що ця людина йде до нас разом із хлопцями у військовій формі. Вони нас наздогнали, знову зажадали документи. Закінчилося тим, що нас поклали на асфальт, забрали паспорти й телефони, а потім відвезли на автобусі у відділок. Нам удалося заховати один телефон, за допомогою якого повідомили друзям про затримання.
Нас називали націоналістами, терористами й екстремістами. Коли почали допитувати оперативники, напруга спала — ми зрозуміли, що з ними можна спілкуватися. Окремо вони там усі — нормальні люди, але коли збираються разом, починається змагання, хто більше любить Росію. Виявилося, що затримали нас нібито за порушення громадського порядку.
На футбол ми, звісно, не потрапили. Показали квитки на зворотний потяг — стало зрозуміло, що до відправлення нас відпустять. Але коли ми мали вже йти, запитали, за що таки нас затримали. Нам відповіли: «Вам що, мало?» – і зняли ще відбитки пальців. Коли вийшли на вулицю, з’ясувалося, що мого українського паспорта немає. Повернулися до відділку, поліція зробила вигляд, що шукає, але нічого не знайшла. Потім зателефонувала якась жінка й сказала, що знайшла паспорт. Усе це почалося через те, що хлопці у військовій формі запитали в нас: «Ви розумієте, що це — Росія?». Ясна річ, ми відмовилися це розуміти та приймати. Тоді вони й вирішили нас затримати. Усе підґрунтя – саме в цьому», — розповів уболівальник «Дніпра».
Анатолій Коньков, президент Федерації футболу України (ФФУ), пообіцяв не відпускати кримських клубів у чемпіонат Росії. Про це він заявив 10 квітня ц. р. на зустрічі з ультрас українських клубів. На заході було представлено всі команди, крім харківського «Металіста» й донецького «Металурга». Також п. Коньков підтримав принципову позицію ультрас не проводити матчів на окупованій території через небезпеку для життя фанатів. Водночас, очільник ФФУ дав слово робити все, аби уникнути будь-яких інцидентів, якщо поєдинки в Криму таки відбудуться.

До слова
Незважаючи на відсутність матчів української команди від часу публікації попереднього рейтинґу, «синьо-жовті» піднялися на одну позицію в ранжирі ФІФА. В оновленому рейтинґу ФІФА збірна України поліпшила своє становище. Українська національна команда посідає найвище місце з тих збірних, які не потрапили на чемпіонат світу-2014 у Бразилії та випереджає півтора десятка команд, які будуть там представлені, у тому числі збірну Росії. Додамо, що у верхівці рейтингу особливих змін не відбулося. Як і раніше, два перших місця займають Іспанія та Німеччина, відповідно, а на третю сходинку піднялася Португалія. Замикають п’ятірку Колумбія й Уруґвай. Рейтинґ ФІФА: 1. Іспанія. 2. Німеччина. 3. Португалія. 4. Колумбія. 5. Уруґвай. 6. Арґентина. 7. Бразилія. 8. Швейцарія. 9. Італія. 10. Греція… 17. Україна. 18. Росія.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...