Українські клуби перемагають на міжнародній арені

|

Вересень 26, 2013

|

Із перемоги, хоч і непростої, розпочав свої виступи на груповій стадії Ліґи чемпіонів (ЛЧ) чемпіон України донецький «Шахтар». Підопічні Мірчі Луческу обіграли на виїзді в Сан-Себастьяні четверту команду Іспанії «Реал Сосьєдад». Фактично півтора тайму іспанці мали перевагу й були ближчі до того, щоби забити гол. Але на 65-й хвилині «гірники» несподівано для всіх відкрили рахунок. Комбінацію Срни й Кости завершив Тейшейра. Він же встановив і остаточний рахунок, прекрасним ударом завершивши сольний прохід, — 0:2. Наставники «Реал Сосьєдаду» та «Шахтаря» Ягоба Аррасате й Мірча Луческу, відповідно, прокоментували поєдинок своїх команд.

Ягоба Аррасате: «Сьогодні нам довелося відчути гіркоту поразки. Ми непогано билися, багато що зробили, щоби повести в рахунку, але пропустили, після чого суперника було вже не зупинити. Щоправда, навіть коли ми опинилися в ролі тих, що наздоганяють, у нас була нагода забити та зрівняти рахунок, але на допомогу «Шахтарю» прийшла хрестовина. Надто багато моментів біля воріт суперника ми розтринькали».
Мірча Луческу: «Дуже важлива гра, перший матч ЛЧ. Важливо, що ми її виграли, адже ми не знали, на якому рівні перебуваємо. Тому в першому таймі намагалися контролювати ритм гри й були неактивні в атаці. Тим більше що ми приїхали сюди після трьох не надто добрих результатів. Це змусило нас бути уважними. У перерві вирішили, що гру можна виграти, бути активнішими, що й вийшло в другому таймі. Хочу відзначити гарну тактичну дисципліну нашої команди, яка не дозволила господарям створити небезпечні моменти з гри. Якщо щось і створювалося, то тільки після стандартних положень. У другому таймі на перший план вийшло технічне оснащення наших гравців, швидкість і Алекс Тейшейра, який видав чудовий матч. Ми виграли гру завдяки більшому досвіду участі в Лізі чемпіонів. Хоча в господарів за віком гравці були й досвідченіші за наших. Я задоволений результатом. Дуже важливо вигравати перший матч. З останніх семи стартів у ЛЧ ми виграли шість. Гадаю, і «Реал» нас побоювався. Вони не здійснювали дуже активного пресингу й давали нам виходити з оборони».
Даріо Срна, капітан «Шахтаря»: «Сьогодні команда грала досить добре. Так, 2:0 — це гарний рахунок, але не треба робити із цього свята. Довели, що в нас є перспектива, у тому числі у футболістів, які прийшли недавно. Ми дивимося вперед, «Шахтар» стане сильнішим і кращим. Сьогодні я би виділив Фернандо, він дуже добре зіграв і допоможе команді, Фред і Бернард теж додають. Але це — ще не кінець, потрібно виходити з групи й дивитися далі. Це – дуже велика перемога, але все ще попереду».
Із виїзної перемоги почав свої виступи на груповій стадії Ліґи Європи (ЛЄ) дніпропетровський «Дніпро». Команда Хуанде Рамоса завдяки голу Руслана Ротаня з мінімальним рахунком 0:1 обіграла румунський «Пандурій». Дніпро почав гру швидше, але за 30 перших хвилин так і не зуміло підібрати ключі до захисту «Пандурія». Команди грали швидко й фактично без центру поля, перекидаючи м’яч від одних воріт до інших. Лише наприкінці першого тайму «Дніпро» взяв м’яч під контроль, намагаючись дійти до воріт господарів за допомогою позиційних атак, але, тим не менш, гол українська команда забила несподівано. Коноплянка подав із кутового, а Ротань із лінії воротарського майданчика переправив м’яч у сітку воріт. Тут же Матеус міг подвоїти перевагу своєї команди, але, обігравши воротаря після виходу сам на сам, він пробив у захисника.
Другий тайм пройшов на значно менших швидкостях, періодично заколисуючи вболівальників. Утім, навіть незважаючи на це, «Дніпро» створив один момент, після якого потрібно було забивати. Селезньов під час швидкої контратаки несподівано віддав поперек наліво Матеусу, але той у шпагаті не дотягнувся як слід до м’яча й не потрапив в порожній кут.
Свій дебютний поєдинок у груповому раунді ЛЄ одеський «Чорноморець» також почав із виїзної, та ще й вольової перемоги в Загребі над місцевим «Динамо». Хорватські футболісти з перших дотиків до м’яча позначили заявку на свою провідну роль. М’яч опинився в штрафному майданчику загребської команди лише в середині другої десятихвилинки тайму. До цього моменту Брозович випробував удачу щільним ударом метрів із 25, а Чоп продемонстрував гарну взаємодію зі своїм партнером по нападу чилійцем Фернандесом. Одесити відповідали одноманітними навісами в ділянку центрального кола, де Антонов і Джеджу боролися за м’яч із метою зав’язати комбінаційну гру. До кінця тайму випади хорватів стали менш гострими, одеські футболісти демонстрували відмінну гру другим номером, однак на 43-й хвилині Джеджу затримався з м’ячем біля лівої бровки, і Пінту почав гольову атаку господарів, після чого Хуніор Фернандес виконав гольове соло!
Другий тайм стартував зі ще одного гольового моменту чилійського форварда господарів, але через кілька хвилин, знайшовши в особі Сито Рієри, який вийшов на поле після перерви, натхненне посилення атакуючої потужності, одесити взялися нагнітати обстановку навколо штрафної площі Зеленики! І вже до 53-ї хвилини створили два чудових моменти, а через десять хвилин рахунок став рівним після гола Антонова, якому асистував свіжий Рієра. Ще три хвилини знадобилося «Чорноморцю», щоб і зовсім вийти вперед у рахунку: це Джеджу замкнув передачу Кутаса!
Хорватські футболісти були збентежені таким розвитком подій, але майже відразу після другого пропущеного м’яча Фернандес мав шанс оформити дубль, та не зумів переграти Безотосного. Ближче до фінального свистка тиск динамівців ставав усе менш акцентованим на ворота «Чорноморця», і лише удари Самміра не давали кіперу одеситів розслабитися до останніх митей ігрового часу.
На жаль, під свист власних уболівальників довелося футболістам київського «Динамо» догравати поєдинок проти бельгійського «Генка». Самі винні: команда Олега Блохіна знову програла. Цього разу – у стартовому поєдинку групового раунду ЛЄ з рахунком 0:1.