Українські клуби йдуть далі

|

Вересень 05, 2013

|

У матчі-відповіді раунду плей-офф Ліґи Європи (ЛЄ) 29 серпня «Дніпро» здобув повторну перемогу над чемпіоном Естонії «Нимме Калью». Перед другою грою проти естонської команди головне запитання, яке мучило кожного вболівальника «Дніпра», було таким: із яким настроєм зіграє команда? Видавши яскраву перемогу над «Шахтарем» і тримаючи в розумі майбутню гру проти «Динамо», наївно було очікувати весь матч божевільного пресингу з боку команди Хуанде Рамоса.

Попри песимістичні очікування,звітний матч був пройдений майже бездоганно. Не даючи естонцям створити нічого путнього біля своїх воріт, «Дніпро» в міру своїх сил загрожував суперникові. До середини тайму Селезньов утратив дві гарні можливості для взяття воріт і вирішив допомогти партнеру, а Кобахідзе не схибив, фактично поховавши надії «Нимме Калью» (адже їм треба було забивати вже тричі). Наприкінці тайму Політило чиркнув ударом по поперечині, і команди з різним настроєм вирушили відпочивати.
А далі на полі з’явився Роман Зозуля, який просто розтоптав захист Естонії та записав своє ім’я на табло, замкнувши навіс Кулакова. Після цього лава запасних «Дніпра» веселилася, а естонці намагалися хоч якось підібратися до воріт української команди, але свисток арбітра зафіксував другу перемогу «Дніпра» цього єврокубкового року. Чиста перемога – 2:0, і тепер команда чекає на жеребкування ЛЄ.
Також у матчі-відповіді кваліфікаційного раунду ЛЄ одеський «Чорноморець» поступився в гостях албанському «Скендербеу», але в серії пенальті, яка вінчала підсумок двоматчевого протистояння, виявився холоднокровнішим!
Одесити ударно провели перші хвилини матчу, однак албанці постали дещо в іншому вигляді, ніж тиждень тому: крім упевненої гри в захисті цього разу їм удавалися влучні атаки в першому таймі. В одній із них Анді Рибай був виведений проникаючим пасом на побачення з Безотосним і котнув м’яч повз кіпера «Чорноморця». Завдання-мінімум було виконане господарями на 19-й хвилині, і гра повернулася в рамки сценарію одеського матчу: футболісти «Чорноморця» володіли ігровою перевагою, плели свої комбінаційні нитки на половині поля «Скендербеу», але лише у кількох випадках створювали по-справжньому серйозні проблеми кіперу албанців Шехі.
Другий тайм став продовженням першого, за винятком того факту, що в діях обох команд збереглася незначна кількість експресії, з огляду на фізичну втому. Особливо це стосувалося останньої десятихвилинки, коли, пересилюючи себе, одесити всім своїм виглядом демонстрували небажання переводити гру в додатковий час, але, не володіючи достатнім рівнем переконливості, не змогли скористатися гостинністю албанців на їхній половині поля.
Обидва тайми додаткового часу перетворилися на короткий переказ «подій попередніх серій», що ще після закінчення першого з них наводило на думку про неминучість серії пенальті, яка вибухнула в підсумку високою концентрацією драматизму: із незабитим Лео Матосом вирішальним ударом наприкінці перших десяти вироків, і три послідовних хиби на стадії «до першого незабитого»?. Володимир Прийомов у найбільш драматичний момент виявився точним і вивів «Чорноморець» у груповий етап ЛЄ — 1:0 (серія пенальті: 6-7).
Того ж дня київське «Динамо» без будь-яких проблем розібралася вдома з казахським «Актобе». У поєдинку у відповідь заключного раунду кваліфікації команда Олега Блохіна розгромила суперника з рахунком 5:1 і впевнено пройшла до групового раунду турніру.