Українські футбольні клуби відзначилися нічиєю, двома програшами та виграшем

|

Листопад 16, 2012

|

Ніхто не хотів забивати

У Києві, у національному спортивному комплексі «Олімпійський», відбувся поєдинок четвертого туру групового раунду Ліґи чемпіонів (ЛЧ), у якому «Динамо» приймало португальську «Порту». Чи не вперше в сезоні українська команда розпочала поєдинок у швидкому темпі, на високих швидкостях. Щільний пресинг став несподіванкою для португальців, у яких абсолютно нічого не виходило. Кияни, за винятком хіба що Артема Мілевського, діяли як єдиний механізм, миттєво переходячи в атаку.
Уже на шостій хвилині динамівці створили першу нагоду для взяття воріт. Рубен опинився на ударній позиції, прийняв м’яч на груди та пробив, але влучив у руку захисникові. Суддя вирішив не втручатися в гру. Та цей момент — усе, що створили небезпечного біля воріт Елтона динамівці в першому таймі. Запалу киян вистачило на 15 хвилин, після чого вони зменшили оберти, а португальці тим часом вирівняли гру. А один раз Максиму Ковалю навіть довелося рятувати свою команду.
Із невеликою перевагою португальців почався й другий тайм. «Порту» створив другий небезпечний момент біля воріт Коваля, але після удару Варели м’яч на лічені сантиметри розминувся з дальнім кутом воріт киян. Ближче до середини тайму «Динамо» знову перехопило ініціативу. Підопічні Олега Блохіна, щоправда, не досягли особливого успіху в атаці, створивши лише кілька небезпечних моментів. Найнебезпечніший із них змарнував Андрій Ярмоленко, зі забійної позиції закотивши м’яча просто в руки голкіперу «Порту». Результат — 0:0.

Фатальні секунди
Першою поразкою в сезоні обернувся для «Шахтаря» візит на «Стемфорд Брідж» у Лондон до чинного переможця ЛЧ «Челсі». «Гірники» двічі буквально дарували лондонцям голи у свої ворота. Спочатку Ракицький на пару з П’ятовим зробив подарунок Торресу. Захисник занадто слабо й неточно відкинув м’яч голкіперу, який, своєю чергою, вибив м’яча не вбік, а вперед, прямо в ногу іспанця, що його атакував. Потім П’ятов одноосібно привіз команді гол у роздягальню: Андрій вискочив за межі штрафного, перериваючи навіс, і головою вибив м’яч у центр, а не в бік. Оскар прийняв м’яч і відправив його точно у ворота.
Але підопічні Мірчі Луческу двічі відігравалися. Улітку «Челсі» начебто хотів купити в «Шахтаря» Вілліана. «Гірники» ніби й не були проти, але ціну заломили не менш ніж 35 млн EUR. Таку суму «Челсі» відмовився платити. У підсумку в Донецьку бразилець став одним із головних творців перемоги над «синіми», а в лондонському поєдинку відзначився дублем.
Та героєм йому стати не судилося. На останніх секундах поєдинку «Гірники» неуважно зіграли при подачі кутового, що обернулося для П’ятова третім пропущеним м’ячем: Віктор Мозес фактично безперешкодно розстріляв ближню дев’ятку. Рахунок — 3:2.

Кавані вирішує все!
У матчі четвертого туру групового етапу ЛЧ італійський «Наполі» переміг український «Дніпро». Цього разу тренер «Наполі» не став шкодувати Едінсона Кавані та випустив свою головну зірку в стартовому складі. Усього семи хвилин вистачило уруґвайському голеадору для того, щоби забити м’яч. Джемала зробив чудову розрізану передачу крізь усю оборону «Дніпра» точно на хід Кавані. Едінсон, опинившись на ударній позиції, не схибив і впевнено переграв Лаштувку. За короткий час уруґваєць міг забити й другий гол. Цього разу Кавані сам створив собі гольовий момент, увійшовши в штрафний майданчик суперника, і пробив з гострого кута. У цьому епізоді чеський воротар дніпропетровської команди зміг-таки відбити загрозу.
Дніпру дуже пощастило, що італійці на той момент обмежилися лише одним голом у ворота Лаштувки. Тільки до 20 хвилини гостям удалося трохи відвести гру від свого штрафного майданка та переключитися на забивання голів. Канкава зважився на удар метрів десь із 30, і м’яч пролетів усього за кілька сантиметрів від воріт у цьому епізоді. Повільно, але впевнено гра вирівнялася, і по закінченні 30 хвилин ініціатива перейшла до підопічних Хуанде Рамоса. Ба більше, українці спромоглися зрівняти рахунок зусиллями Артема Федецького. Після навісу з кутового Одібе Клас пробив по воротах, але не факт, що цього удару вистачило б для голу. Федецький удало скоригував м’яч за воротарську лінію, остаточно позбавивши голкіпера Наполі шансів на порятунок.
Другий тайм знову розпочався з атак неаполітанського колективу. На 50-й хвилині Інлер міг забити гол, проте м’яч після його удару прийшовся повз ворота. А Роман Зозуля відзначився одразу ж після невдачі Інлера. Алієв зробив відмінну проникаючу передачу на єдиного форварда дніпрян у цьому матчі, який і порушив м’ячем володіння Росаті.
Такого розвитку подій Вальтер Маццарі зовсім не очікував, тому терміново зробив подвійну заміну. На полі з’явилися Хамшик і Інсіньє. Цей дует міг вигадати гольову атаку на 66-й хвилині, проте Інсіньє після передачі від Хамшика поцілив м’ячем у захисника Дніпра. Фактично тут же шанс показати себе отримав Место, але і його удар не став гольовим.
І все-таки «Наполі» вдалося зрівняти рахунок. За 12 хвилин до кінця основного часу матчу Едінсон Кавані зробив дубль, чудово пробивши з 25 м зі штрафного. У кінцівці матчу «Дніпро» вирішив зіграти на утримання нічиєї, але ця тактика виявилася помилковою. За дві хвилини до завершення основного часу Кавані точним ударом із воротарської лінії забив свій третій м’яч. Але й це, як виявилося, було не все — уже в доданий час Едінсон оформив покер, подарувавши «Наполі» таку потрібну перемогу — 4:2.

Переконливий натиск
Харківський «Металіст» дочасно, за два тури до фінішу групового турніру, забезпечив собі місце в 1/16 фіналу Ліґи Європи. Єдина інтрига в групі К, яка залишилася, – із якого місця підопічні Мирона Маркевича вийдуть у плей-оф. «Металіст» (Україна) — «Русенборг» (Швеція) — 3:1.