|

Листопад 17, 2016

|

Епізод матчу Україна — Фінляндія

Національна збірна України з футболу 12 листопада написала ще одну сторінку своєї історії. В Одесі «синьо-жовті» провели першу зустріч із командою Фінляндії. У першому побаченні суперників сильнішими виявилися українці, котрі завдяки голу Артема Кравця виграли 1:0.
Андрій Шевченко не став змінювати склад збірної, порівняно з успішним матчем проти Косова, який відбувся місяць тому. Єдиною зміною став вихід Ракицького замість Ордеця. Тоді Ярослав був травмований і не міг допомогти команді, тому наставник українців змушений був звернутися до його партнера по «Шахтарю». На жаль, цього разу партнери Ракицького його передачами не скористалися. Зате Кравець скористався прострілом Коноплянки на 24-й хвилині. Євген перед цим гарно прибрав захисника та віддав Артему фактично ідеальну передачу на дальню стійку.
Загалом, українці з перших же хвилин заволоділи ініціативою. І мали відкривати рахунок раніше, але на четвертій хвилині удар Кравця головою припав на стійку воріт Градецьки. Фіни, як і очікувалося, діяли на контратаках. Інколи вони навіть повним складом перебували на власній половині поля.
Але і за такої гри гості мали шанси зрівняти рахунок. На 33-й хвилині Кучер ледь не притягну м’яч у свої ворота, коли помилився при передачі на воротаря. П’ятову довелося залишати ворота, щоб відбити ногою удар Пуккі. Ніхто допомогти Андрієві вже не встигав, адже такої помилки від капітана команди не очікували.
У другому таймі Ганс Бакке випустив на поле дуже високого Маркканена. І саме він мав найреальнішу нагоду для взяття воріт. Лод обіграв фактично весь захист України, після чого пробив. П’ятов необачно відбив м’яч перед собою, а на добиванні першим опинився саме Маркканен, котрий із кількох метрів примудрився пробити вище воріт.
Якщо брати до уваги другу половину зустрічі, то гра України, звісно, могла б бути кращою. Наприкінці матчу втомився Соболь. Він втрачав свою зону, за що отримував «на горіхи» від Ракицького. Крім того, трохи погиркалися на полі Степаненко та Бутко. Тарас пояснював своєму молодшому партнеру, як варто діяти. Проте казати, що гості були кращими, не доводиться. Просто їм вдалося нав’язати свою гру у другому таймі.
На останніх хвилинах українці перейшли на гру на контратаках, одну з яких мав завершувати голом Коноплянка. Однак його удар відбив Градецьки. Отже, мінімальна перемога над Фінляндією вивела Україну на друге місце у своїй групі. А Шевченко здобув другу поспіль перемогу на чолі збірної.
15 листопада його підопічні зіграли в Харкові товариський поєдинок зі сербами, який закінчився з рахунком 2:0 на користь господарів. В українців на поле вийшли переважно футболісти, котрі зазвичай сидять на лаві запасних. На жаль, із іншими балканцями, хорватами, нашим хлопцям так легко не буде.