Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Україна — у футбольній «чорній книзі»

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Україна — у футбольній «чорній книзі»

Міжнародна асоціація професійних футболістів (FIFPro) репрезентувала «Чорну книгу Східної Європи», у якій представлено результати опитування гравців щодо договірних матчів, расизму й насильства в їхніх чемпіонатах. Так, у 363 опитаних українських спортсменів найбільші проблеми пов’язані з несвоєчасними виплатами заробітної плати, відстороненням від тренувань із командою та з договірними матчами.

15,5 % опитаних українських футболістів заявили про несвоєчасну виплату зарплати, із них 90 % довелося погодитися на відтермінування платежу до трьох місяців, а в 98,1 % затримка зар­плати була пов’язана з відсутністю в клубу коштів.

Про усунення від тренувань із командою заявили 7,7 % українських футболістів. При цьому головною причиною цього (54,2 %) є небажання гравця підписувати новий контракт із клубом. Що ж до договірних матчів, то 13 % спортсменів знають про «договірняки» в українському футболі. 7,6 % опитаних пропонували взяти участь у таких матчах. І лише троє з них готові навести приклади.

Для порівняння, у Росії про договірні матчі знають 43,5 % футболістів. «Ми отримали жахливі результати. Масовий тривожний дзвінок для футболу, у тому числі в Західній Європі. На Сході гравці реґулярно виявляють, що клуби їм не платять, а потім стають мішенню корумпованих дій. Вони — уразливі», — сказав Ентоні Гіґґінс, директор FIFPro.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply