Три українських клуби стартували на європейській арені

|

Лютий 26, 2015

|

Епізод протистояння «Шахтар» — «Баварія»

Три найкращих українських футбольних клуби минулого тижня провели свої перші офіційні поєдинки. Євровесну донецький «Шахтар» розпочав 17 лютого, зігравши унічию з мюнхенською «Баварією», однією з найкращих команд світу, у першому матчі 1/8 фіналу Ліґи чемпіонів (ЛЧ). «Шахтар» від самого старту й до фінального свистка дисципліновано зіграв у захисті власних воріт. Звісно, «гірникам» було складно відбиватися від атак мюнхенського клубу, але участь в захисних діях брала уся команда. Свої можливості для взяття воріт «Шахтар» шукав у рідкісних контратаках через фланги, де грали Тайсон і Алекс Тейшера.

«Баварія» володіла перевагою більшість часу, доки не залишилася в меншості. Хабі Алонсо двічі примудрився заслужити жовту картку. Остання, яка переросла в червону, «запалала» перед півзахисником «Баварії» на 65-й хвилині. «Шахтар», залишившись у більшості, не зумів нав’язати свою гру суперникові, але й не дозволив баварцям забити м’яча на виїзді. Рахунок першої зустрічі 0:0 і доля путівки в 1/4 фіналу ЛЧ буде вирішено в Мюнхені.
А дніпропетровський «Дніпро» 19 лютого здобув перемогу у першому матчі 1/16 фіналу Ліґи Європи (ЛЄ) проти грецького «Олімпіакоса». Матч завершився з рахунком 2:0. Обидва голи дніпряни забили у другому таймі – і не без допомоги греків. Джаба Канкава відкрив рахунок дальнім пострілом після пасу Романа Зозулі. Рикошетом від суперника м’яч полетів під праву стійку, воротар не дострибнув. Чотири хвилини потому Руслан Ротань зі штрафного удару зробив рахунок 2:0. М’яч прошмигнув повз футболістів, а голкіпер «еллінів» Роберто не зміг його піймати.
Найважче того дня було киянам. «Динамо» стартувало в плей-офф ЛЄ з виїзної поразки французькому «Генґаму». Перший тайм був просто шаленим. Кияни забили, втратили двох гравців і залишилося вдев’ятьох! Вже на сьомій хвилині Сергію Реброву довелося робити вимушену заміну через травмування Ленса. Однак на 19-й динамівці вийшли вперед. Мігель Велозу влучним ударом завершив класну комбінацію за участю Сидорчука та Кравця.
Та далі було божевілля. Усього за шість хвилин «біло-сині» втратили Сидорчука, котрий отримав ушкодження, і відхопили дві прямі червоні картки. Андрій Ярмоленко збив суперника у центрі поля, вдаривши по ногах ззаду. Динамівець одразу був вилучений з поля. Така ж доля спіткала Юнеса Беланду. Динамівці героїчно трималися вдев’ятьох, коли у середині другого тайму французи за три хвилини двічі поцілили м’ячем у ворота Шовковського. Спершу відзначився Клодьо Бове, одразу за ним — Мустафа Діалло.
Підсумковий рахунок — 2:1 на користь французів, тепер українців очікує надважкий поєдинок у Києві, адже провідні гравці команди Ярмоленко та Беланда будуть змушені пропустити цю гру через перебір карток, Сидорчук, Мбокані та Гармаш не зможуть допомогти своїй команді з огляду на травми. Лікарі ж обіцяють швидко поставити на ноги тільки Ленса.

До слова
Мюнхенська «Баварія» вирішила підтримати Україну. Про це повідомив Карл-Хайнц Румменіґґе, легендарний німецький футболіст, а тепер — голова правління клубу. «Ми контактували з Міністерством закордонних справ Німеччини і вирішили, що «Баварія» надасть Україні гуманітарну допомогу на місці», — сказав він.