|

Грудень 18, 2014

|

Динамівці впевнено переграли румунів

Футбольний клуб (ФК) «Шахтар» (Донецьк) 10 грудня закрив на виїзді груповий етап Ліґи чемпіонів нічиєю з португальським «Порту» — 1:1. «Гірники» вели перед у рахунку понад півгодини, а за кілька хвилин до кінця основного часу отримали-таки гол від «драконів». На 50-й хвилині Тарас Степаненко забив головою. А на 87-й Венсан Абубакар розкішним ударом зрівняв рахунок. Таким чином, «Порту» фінішував у групі Н із 14 очками на першому місці, а «Шахтар» із дев’ятьма – став другим.

Наступного дня ФК «Дніпро» (Дніпропетровськ) склав товариство «Шахтарю» в єврокубковій весні, пробившись до плей-оф Ліґи Європи (ЛЄ). У Києві команда Мирона Маркевича мінімально переграла французький «Сент-Етьєн», а в паралельному матчі в Баку місцевий «Карабах» не зміг обіграти дублерів «Інтера» — 0:0. Таким чином, дніпропетровці набрали сім очок і посіли друге місце в групі F. Єдиний гол у матчі — на рахунку захисника Артема Федецького, котрий першим опинився на добиванні, після того як Руслан Ротань зі стандарту пробив у поперечину.
Зазначимо, що якщо в першому таймі на полі була рівна гра обох команд, то друга половина зустрічі минула під диктат української команди. І тільки вдала гра французького воротаря Руффьє, а також каркас воріт, який крім удару Ротаня ще двічі виручав «Сент-Етьєн», не дозволили «Дніпру» здобути більш переконливу перемогу.
Важливим моментом для Дніпра стали події в Баку (Азейбарджан) у додатковий час. Там на четвертій доданій хвилині своєї зустрічі з «Інтером» «Карабах» забив гол, але арбітр скасував його через офсайд.
Також 11 грудня ФК «Динамо» (Київ) здобув свою п’яту перемогу на груповій стадії і з першого місця вийшов у плей-оф ЛЄ. В останньому своєму матчі 2014-го підопічні Сергія Реброва переграли румунську «Стяуа» з рахунком 2:0. Автором першого м’яча став Андрій Ярмоленко, котрий після точного пасу Сергія Сидорчука на 71-й хвилині відкрив рахунок у зустрічі. Крапку в матчі поставив Джермейн Ленс, забивши гол у порожні ворота вже в доданий арбітром час.
У груповому етапі ЛЄ підопічні Сергія Реброва здобули п’ять перемог і зазнали лише однієї поразки, програвши данському «Ольборгу». Таким чином, динамівці увійшли до трійки найкращих команд цьогорічного групового етапу Ліґи Європи. Успішніше, ніж «Динамо», у цьому сезоні виступили лише дві команди — австрійський «Зальцбург» і московське «Динамо».
На жаль, у четвер у заключному матчі групового раунду ЛЄ «Металіст» у Львові зазнав поразки від бельгійського «Локерена» з рахунком 0:1 і попрощався з турніром.

До слова
Стосовно ситуації з кримським футболом виконком UEFA, узявши за основу рішення робочої групи з надзвичайних ситуацій від 22 серпня ц. р., постановив заборонити кримським клубам брати участь у змаганнях Російського футбольного союзу (РФС) з 1 січня 2015 року. До подальших розпоряджень реґіон отримав статус «особливої зони» з футбольної точки зору. РФС не може займатися організацією будь-яких футбольних турнірів на території Криму без згоди UEFA та Федерації футболу України. Під наглядом Франтішека Лавринця, члена виконкому UEFA та голови Комітету зі стадіонів та безпеки, Європейський футбольний союз буде фінансувати розвиток футболу в Криму, особливо в сфері дитячо-юнацької інфраструктури. Точний обсяг фінансування буде визначено на майбутній зустрічі виконкому UEFA. FIFA підтримала рішення UEFA.