|

Епізод матчу «Динамо» — «Порту»

Найкращі футбольні клуби України «Шахтар» (Донецьк), Динамо (Київ) і «Дніпро» (Дніпропетровськ) у міжсезоння втратили своїх ключових гравців. І тепер їм стало важче протистояти іменитим європейським командам.

Помилка П’ятова
У Мадриді (Іспанія) 15 вересня відбувся матч першого туру Ліґи чемпіонів (ЛЧ) УЄФА, в якому «Реал» приймав «Шахтар» і виграв із рахунком 4:0. Доля матчу була вирішена вже у першому таймі. Єдиний гол до перерви у складі мадридців забив Карім Бензема, котрий скористався грубою помилкою Андрія П’ятова, воротаря гостей. Після цього гірники зламалися. Після перерви хет-триком відзначився Кріштіану Роналду. Португалець два голи забив із пенальті (один суддя призначив помилково), а третій — із гри.
Мірча Луческу, головний тренер «Шахтаря», на післяматчевій прес-конференції поділився своєю думкою про матч на «Сантьяго Бернабеу». За його словами, перші 30 хвилин у гірників був хороший контроль м’яча, до епізоду, коли явно помилився П’ятов». Також, головний тренер українців висловив свою думку щодо суддівства в цьому поєдинку.
«На прес-конференції напередодні поєдинку я казав, що хочу лише одного: щоб нас поважали! На жаль, у матчах із топ-командами Європи постійно судять проти нас: «Манчестер Юнайтед», «Ювентус», «Баварія» тощо. Є дві манери суддівства. Для команд нижчого рівня — відразу жовта картка. А для топ-команд суддя показує, що робить останнє зауваження. Плюс — перший пенальті, якого і близько не було! М’яч вдарився в спину Даріо, руки не торкнувся. В моменті з призначенням другого 11-метрового першим м’яч рукою зачепив Карвахаль, а потім вже Азеведо. Це, до слова, казали гравці «Реала», — зазначив Містер. «Не можна, щоб на такому рівні на гру впливало суддівство. Трибуни і так чинять тиск. За великим рахунком це, мабуть, уболівальники призначили пенальті», — зазначив п. Луческу. За його словами, бригада суддів вплинула на гру. «Це — неповага до футболістів і до праці тренерів, котрі готують їх до гри. «Реал» такої допомоги не потребує», — заявив тренер гірників.

Обмін «люб’язностями»
16 вересня у Києві на стадіоні «Олімпійський» відбувся ще один матч першого туру ЛЧ, в якому «Динамо» приймало на своєму полі португальський «Порту» і зіграла внічию — 2:2. Матч видався досить багатим на події. У першому таймі гольові моменти вмістилися в трихвилинний відтинок, під час якого спочатку Олег Гусєв відкрив рахунок, а потім Вінсент Абубакар забив гол у відповідь — 1:1. А після перерви більше володів ініціативою «Порту» і на 81-й хвилині Абубакар знову забив гол, зробивши дубль.
Здавалося, все йде до перемоги «Порту», але на 89-й хвилині Віталій Буяльський, дебютант ЛЧ, скористався плутаниною у карному майданчику гостей після розіграшу стандарту та головою відправив м’яч у ворота — 2:2.
Сергій Ребров, головний тренер українців, на післяматчевій прес-конференції розповів, чого забракло його підопічним для перемоги у грі з португальцями. «Для багатьох наших хлопців це був дебют у такому турнірі. Вони виглядали гідно. Ми вивчали гру «Порту», знали, що ця команда буде намагатися контролювати м’яч. Ми намагалися за рахунок пресингу відбирати м’яч, накривати суперника. У другому таймі це краще виходило, і в кінцівці першого. На початку, в першому відтинку, не розібралися трошки. Ми грали проти дуже гідного суперника, але крім двох голів, «Порту» нічого так і не створив. Це — заслуга наших хлопців, котрі справді намагалися боронитися всією командою, і це виходило. Були моменти, могли програти, могли виграти, але гадаю, що нічия — закономірний результат», — зазначив тренер киян.

Ностальгія за Коноплянкою
А 17 вересня у Дніпропетровську відбувся матч першого туру вже Ліґи Європи (ЛЄ), в якому «Дніпро» приймав на своєму полі італійський «Лаціо» і звів гру внічию. Доля матчу була вирішена в доданий арбітром час, на 94-й хвилині.
Без Євгена Коноплянки, котрий перейшов до іспанської «Севільї», суперника дніпрян у минулому фіналі ЛЄ, українцям було важко. Гості мали перевагу по ходу матчу і в кінцівці першого тайму, на 34-й хвилині, Саша Мілінкович-Савіч, сербський леґіонер «Лаціо», відкрив рахунок. Надалі гості без проблем утримували свою перевагу, але грали не надто напружуючись. «Дніпро» ж, до певного часу, не міг нічого протиставити супернику.
Лише ближче до кінця гри господарі поля таки зуміли створити тиск на ворота суперника, а в додані арбітром три хвилини провести кілька атак. Остання з них, вже на 94-й хвилині, завершилася подачею Матеуса з кута штрафного і точним ударом головою Євгена Селезньова — 1:1.
Мирон Маркевич, головний тренер українців, поділився своїми враженнями від першого матчу команди в новому сезоні ЛЄ. Він зазначив, що головне те, що результат був досягнутий. «Ми програли боротьбу в першому таймі в центрі поля. «Лаціо» грав аґресивно і не давав нам грати так, як хотілося б. Другий тайм був набагато кращим, тому що вийшли гравці більш творчого плану. Ясно, що було непросто, адже «Лаціо» побудував гру тактично грамотно. У нас не все виходило. Але ми взяли очко, й, як кажуть, гра забувається. Тим більше, друга пара також зіграла внічию, тому все попереду», — сказав український тренер.
Коментуючи ту обставину, що по ходу матчу практично не було дальніх ударів у виконанні гравців «Дніпра», п. Маркевич зазначив: «Так, потрібно турбувати воротаря. Єдиний удар, по-моєму, завдав Едмар. Треба бити по воротах. І Ротань це може, й інші футболісти. Є над чим працювати. Загалом, хочу сказати, що у нас повно новачків. Звісно, інакше вони будуть грати в Римі, всі на ходу. Зрозумійте правильно: ми пробуємо їх, випускаємо. Дайте хоч трохи часу».
А розповідаючи про шумову підтримку, яку журналісти намагалися створити на трибунах «Дніпро-Арени» (матч за рішенням УЄФА проходив без глядачів), головний тренер «Дніпра» зазначив: «Я вдячний кореспондентам. Шумовий фон був серйозним, і ми його відчували. До кінця ви за нас вболівали, тому ми і зрівняли на останній хвилині».

До слова
На Мальті відбулася зустріч 54-х членів УЄФА. Під час заходу обговорювалася можливість створення третього єврокубкового турніру. Передбачається, що в ньому братимуть участь команди, які не потрапили в груповий етап ЛЄ. Обговорення проекту перебуває на початковій стадії. Зміни в чинну структуру клубних турнірів під егідою УЄФА не буде введено принаймні до 2018 року, коли закінчиться чинний телевізійний контракт.