Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Створення чемпіонату СНД може призвести до загибелі українського футболу

Автор:

|

Лютий 14, 2013

|

Рубрика:

Створення чемпіонату СНД може призвести до загибелі українського футболу

Клуби російської й української прем’єр-ліґ отримали лист від Валерія Газзаєва, голови оргкомітету Об’єднаного чемпіонату Співдружності Незалежних Держав (СНД). «Головною метою нашої організації є розвиток клубного, національного та європейського футболу, — ідеться, зокрема, у документі. — Для того, щоби вивести футбол на якісно новий рівень, ми пропонуємо об’єднати кілька національних чемпіонатів у один турнір. На першому етапі таке об’єднання повинне торкнутися України та Росії як об’єктивно найсильніших із футбольної точки зору держав на пострадянському просторі. Але ми переконані, що новий чемпіонат слугуватиме прикладом і для інших країн, адже за інтеграційними процесами — майбутнє футболу. Посилення здорової конкуренції, покращення видовищності матчів, збільшення доходів від телетрансляцій і реклами – ось тільки деякі з переваг ідеї об’єднання. Усе це дасть змогу прогресувати не лише окремим клубам, але і національним збірним, гравці яких отримають незамінну ігрову практику з гідними суперниками в рамках нового чемпіонату. І це, можливо, – унікальний випадок у спортивній практиці, коли виграти зможуть усі учасники».

У Росії ще в грудні 2012-го був створений оргкомітет проекту чемпіонату СНД з футболу, який очолив п. Газзаєв. Зазначимо, що Віталій Мутко, міністр спорту Росії, назвав ідею створення першості СНД «помилковою метою».
Між тим, Анатолій Попов, віце-президент Федерації футболу України (ФФУ), вважає проект об’єднаного чемпіонату СНД недієздатним. «Об’єднаний чемпіонат не має підтримки з боку вищих світових і європейських організацій, якими є ФІФА й УЄФА. Зацікавлені сторони діятимуть усупереч їхній думці? Це буде нелогічно», — пояснив свою позицію п. Попов. За його словами, у цій ситуації дії російських футбольних колег виглядають «не зовсім адекватними».
«Останнє рішення не вкладається в юридичні норми. Яким чином можна зараз запрошувати клуби, які є структурою іншої організації, іншої країни? Жодних формальних дій із боку наших російських колег не було зроблено в плані звернення когось до ФФУ», — уточнив Анатолій Попов.
Також Мішель Платіні, президент УЕФА, наголосив на цілій низці проблем у разі організації міжнаціональних футбольних ліґ, зокрема чемпіонату СНД. Про це він заявив на зустрічі у швейцарському місті Ньоні з представниками низки інформаційних агенцій. «Я говорив про те, що відкритий для ідеї транснаціональних ліг, — сказав п. Платіні. — Ми обговорювали цю тему, і маю сказати, що реакція на неї – досить неоднозначна, причому негативне ставлення переважає над позитивним».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply