|

Жовтень 27, 2016

|

В атаці — Марлос

Ніяк не дається українським командам футбольна Ліґа чемпіонів UEFA. Так, на київському національному спортивному комплексі «Олімпійський» у матчі третього туру 19 жовтня «Динамо» програло португальській «Бенфіці» з Лісабона. Матч завершився з рахунком 0:2.
Португальці активно почали матч, різко піднявши темп уже на перших хвилинах і швидко заробили пенальті. Антунеш у карному «Динамо» зачепив Гуедеша й арбітр указав на 11-метрову позначку. Едуардо Сальвіо впевнено реалізував пенальті, розвівши м’яч і голкіпера по різних кутах. Надалі кияни мало в чому поступалися супернику, створили кілька непоганих моментів, але забити власний гол так і не зуміли.
Другий гол португальці забили вже на початку другого тайму. На 55-й хвилині Франко Серві, після свого ж удару підхопив м’яч біля 11-метрової позначки і відправив його в дальній кут у протихід Рудьку. Кияни і в другому таймі створили ряд небезпечних моментів, але як тільки суперник прискорював темп, гра відразу ж змінювалася на користь гостей.
Таким чином, кияни програли найважливіший свій домашній матч цього сезону і з одним очком залишилися аутсайдерами групи В. У «Бенфіки» — чотири бали, турецького «Бешикташа» — п’ять, а в італійського «Наполі» — шість.
А от у Лізі Європи (ЛЄ) українцям — набагато затишніше. 20 жовтня донецький «Шахтар» у теперішньому сезоні показує результат 100 %. Після перемог над турецьким «Коньяспором» і португальською «Брагою» «гірники» розгромили і бельгійський «Гент».
Гра для підопічних Паулу Фонсеки на «Арені-Львів» склалася доволі легко. Бельгійці не стали закриватися і це їм коштувало розгрому. Хоча і моментів біля воріт Андрія П’ятова також було чимало. Там і поперечка воріт, і кілька сейвів воротаря, та шанси у велетня гостей Кулібалі.
«Шахтар» забив швидкий гол. Вже на 12-й хвилині Коваленко побачив, що воротар «індіанців» Рінне вибіг далеко з воріт і закинув йому м’яч за комір — 1:0. «Гент» після пропущеного голу все одно не закрився і продовжував грати з «Шахтарем» у відкритий футбол, а це вже було схоже на авантюру. Моментів біля воріт обох команд було чимало, але забивали лише господарі. Причому «гірники» мали також не один шанс, щоб збільшити рахунок, але забили в перші 45 хвилин ще лише раз. Після пасу від Марлоса, нарешті в донеччан забив і Ферейра.
Старт другого тайму відзначився третім голом у ворота «Гента». Бразильську триходівку влучним ударом завершив Бернард — 3:0. Це була лише 46-та хвилина. До речі, гра Бернарда в цій грі — це мрія Мірча Луческу, яку він так і не побачив. Бразилець був чи не найкращим у складі донеччан, проробивши велику роботу у відборі та захисті.
Із виходом на поле Кулібалі гра бельгійців в атаці загострилася. Форвард «Гента» завжди був на вістрі атаки і лише влучність завадила йому забити гол у цій зустрічі. Коли не забивали «індіанці», відразу йшли в атаку «гірники» і Рінне вкотре довелося витягати м’яч із власних воріт.
На 75-й хвилині Тайсон тільки-но вийшов на заміну, як відразу забив гол, скориставшись пасом від Ферейри — 4:0. Після чергового пропущеного голу гості зупинилися, а донеччани продовжували атакувати. Наприкінці поєдинку нагадав про себе Срна і після його пасу класним ударом у кут воріт відзначився Максим Малишев — 5:0. Тепер Шахтарю для гарантованого місця в плей-офф ЛЄ варто лиш не програти в Бельгії.
На жаль, не так цього дня пощастило луганській «Зорі», яка зазнала другої поразки у груповому етапі ЛЄ сезону-2016/2017. Цього разу підопічні Юрія Вернидуба з мінімальним рахунком 1:0 поступилися «Феєнорду» у Роттердамі (Нідерланди).