|

Грудень 01, 2016

|

Атакує Тайсон

Без надії сподівалися 23 листопада гравці київського «Динамо» забити в Неаполі хоча б один гол. Адже лише перемога могла зберегти шанси українців на євро весну Ліґи чемпіонів. Не склалося. Матч був напружений, довелося витримувати постійні штурми та кутові удари італійців. І хоча шанси забити в ворота «Наполі» були, нічого з того не вийшло — 0:0.
Зовсім інакше все склалося наступного дня у донецького «Шахтаря». Гірники продовжують колекціонувати перемоги у груповому етапі Ліґи Європи (ЛЄ). У п’ятому турі, підопічні Пауло Фонсеки вдруге в цьому сезоні завдали розгромної поразки турецькому «Коньяспору». Тренер українців, як і обіцяв, вніс у склад відчутні зміни: так, на лаві запасних залишилися Кучер, Марлос, Степаненко, а голкіпер Андрій П’ятов навіть не потрапив до заявки. Своєю чергою, місце у воротах зайняв Микита Шевченко, для котрого дебют у складі «гірників» в єврокубках вдався на всі 100 %. Також на полі в стартовому складі вийшли молоді Андрій Борячук і Микола Матвієнко.
Сам матч нагадував першу зустріч між командами, «Шахтар» зі старту прибрав ініціативу до власних ніг, не давши супернику навіть розгорнутися в центрі поля. Голу довго чекати вболівальникам на «Арені Львів» на довелося. На 11-й хвилині у власні ворота м’яч відправив Бардакджи — сталося це після подачі у карний із правого флангу від Бернарда.
Після голу донеччани стали грати ще активніше, та забракло влучності для другого голу молодому Борячуку, також зміг замкнути головою подачу з кута поля Ордець — над поперечкою. Щодо суперника «Шахтаря», то можна згадати лише спробу Мілошевича, котрий на 34-й хвилині пробив вище воріт Шевченка. Вже через дві хвилини Дентіньо показав балканцю, як треба бити: наварили каші у центрі поля турки. У підсумку Тайсон забрав м’яч у суперника, викотив його на Дентіньо, котрий із гострого кута вразив дальній кут воріт Киринтили — 2:0.
За хвилину до перерви «Коньяспор» уже рятував захисник, котрий вибив м’яч фактично з лінії воріт після удару Тайсона. Після цього моментів біля воріт гостей не виникало, і команди пішли на перерву. У другому таймі «Шахтар» продовжив переможну ходу. Втім, на 52-й хвилині момент створили саме гості, перший удар у площину воріт завдав Меха, але цей постріл для Шевченка не був загрозливий, адже м’яч потрапив прямо в руки голкіперу українців.
У середині тайму Фонсека провів ряд замін: так замість Тайсона вийшов Едуардо, а Степаненко змінив Борячука. Щодо бразильського хорвата Едуардо, то йому знадобилося дві хвилини, щоб вписати своє ім’я на табло: Срна з штрафного виконав подачу у карний майданчик точно на голову нападнику «гірників», котрий без проблем відправив м’яч у сітку воріт Киринтили.
Після третього голу турки впали в розпач, і вже через десять хвилин пропустили четвертий гол. Тут дива техніки продемонстрував Бернард: бразилець після класного пасу Борячука вийшов сам на сам із голкіпером і майстерно перекинув м’яч через нього. Як не намагався «Коньяспор» забити бодай гол престижу, у нього нічого не вийшло. «Гірники» у своєму стилі довели справу до логічного завершення, здобувши таким чином свою п’яту перемогу у груповому етапі ЛЄ.
Ні жаль, сусіди донеччан — луганці у п’ятому турі групового етапу ЛЄ були не такі успішні. «Зоря» програла 24 листопада на виїзді стамбульському «Фенербахче» з рахунком 0:2 й утратила шанси на продовження боротьби в єврокубках.

До теми
Артем Кравець, нападник збірної України й іспанської «Ґранади», організував благодійний аукціон, метою якого став збір грошей для пологового будинку у Сокалі, що на Львівщині. Про це футболіст повідомив у «Інстаграмі», опублікувавши фото першого лоту — футболки відомого іспанського гравця Фернандо Торреса. Стартова вартість лоту — 10 тис. грн. «У Києві й області рівень благодійності — набагато вищий, ніж у реґіонах. Тому ми вирішили допомогти пологовому будинку на Львівщині, у відділеннях якого відсутнє необхідне обладнання», — повідомив Артем. У Сокальському пологовому будинку підтвердили, що з такою ініціативою до них звернулась дружина футболіста — Анна Кравець. Жінка ж родом із Червонограда, і саме тому подружжя Кравців вирішили допомогти пологовому на Львівщині. На виручені гроші планують купити апарат ультразвукової діаґностики та кардіотокографії, лампи для фототерапії, пульсоксиметри та бокси для новонароджених. Крім цього, Артем Кравець пообіцяв зустрітись із переможцем аукціону особисто, а ще подарує йому свою футболку.