|

«Динамо» проти «Порту»

До кінця футбольної євроосені залишився лише один тур.

Приборкання норовливого
Київське «Динамо» 24 листопада здобуло впевнену виїзну перемогу над «Порту», і зробило величезний крок до виходу в плей-офф Ліґи чемпіонів (ЛЧ). Команда Сергія Реброва повністю переграла свого суперника, а тому заслужено перервала безпрограшну серію «драконів», яка тривала з квітня ц. р.
Португальці з перших хвилин спробували нав’язати українцям свою гру, проте гості використали слабкі сторони суперника. З таким пресингом киян господарі поля не могли наблизитися до воріт Шовковського. При цьому, українці активно використовували фланги в атаці, а в кількості ударів перевершили суперника майже вдвічі.
Відкривати рахунок підопічні Реброва мали вже на 30-й хвилині, коли Гармаш влучив у стійку, а Мораес із двох метрів на добиванні зіграв невдало. Проте, «футбольний бог» дуже швидко виправив ситуацію. Рибалку на лінії штрафного збив Імбула і суддя призначив пенальті. Ярмоленко перехитрив Касільяса, відправивши м’яч точно по центру.
У другій половині малюнок гри не змінився. «Порту» намагався атакувати, але в обороні кияни грали настільки ж класно, як і в атаці. Звісно, сказати, що «дракони» взагалі нічого не створили, не можна однак, реалізація у португальців шкутильгала на обидві ноги. Ну, а «Динамо» зусиллями Ґонасалеса забило другий гол і мало всі можливості забити третій м’яч.

Матч-пойнт
Замало бразильців випустив Мірча Луческу на поле 25 листопада. Треба було випускати всіх, то й результат був би інакшим. А так, «Шахтар» удома поступився мадридському «Реалу» у матчі п’ятого туру групового етапу ЛЧ. Пропустивши чотири голи до 70-ї хвилини розраховувати на позитивний підсумок українцям було важко.
«Помаранчево-чорні» впродовж переважної більшості матчу не були схожими на себе. Якщо у Мадриді та матчі з ПСЖ у них було чимало моментів, і просто не щастило забити, то цього разу моментів не було взагалі. У першому таймі «гірники» жодного разу не влучили у ворота, а найнебезпечнішим був хіба удар головою Гладкого повз дальню стійку. «Реал» у першій половині відзначився лише раз. П’ятов чомусь залишив ворота, через нього м’яч перекинув Бейл, а Роналду пробив у пусту рамку.
Початок другого тайму «Шахтар» провалив. Модрич із Карвахалем довели рахунок до розгромного, а дубль Роналду на 70-й хвилині, здавалося, зняв усі питання про переможця дуелі. Як виявилося — ні. Арбітр призначив пенальті за фол Каземіро. Тейшейра пробив Касілью, після чого «Шахтар» заграв аґресивно, швидко та розкуто. Та й мадридці, вочевидь, розслабилися. Через шість хвилин подачу з кутового Степаненко продовжив на дальню стійку, де вільним опинився Дентіньо. А ще через п’ять Тейшейра отримав пас біля 11-метрової позначки та без перешкод пробив у кут. Трибуни погнали «гірників» уперед, але часу для неймовірного «камбеку» забракло — 3:4.

Утрачені ілюзії
Фіналіст минулого розіграшу ЛЄ так і не знайшов свою гру цього року. Для подальшої боротьби за вихід у плей-офф Дніпро влаштовувала тільки перемога над «Лаціо» (Рим). На жаль, дива на «Стадіо Олімпіко» не сталося. Підопічні Мирона Маркевича з тріском програли матч і залишилися за бортом єврокубків.
Перший момент на старті матчу створили саме гості, але удар Данило пройшов поруч із стійкою. На жаль, швидка відповідь «Лаціо» відправила український клуб у нокдаун, коли провал у центрі поля завершився голом від Кандреви. Італійцю вдалося реалізувати фактично вихід сам на сам після грубої помилки Ґуйє та Чигринського, котрі пропустили «за комірець» підступну діагональ від Пароло.
Після голу дніпряни почали нервувати, попереду в них нічого не виходило. Гра переважно відбувалася в центрі поля. «Лаціо» також нічого особливо небезпечного попереду не створив. За 15 хвилин до перерви команди обмінялися моментами. На дальній і дуже неточний постріл від Безуса «Лаціо» відповів небезпечним ударом із лінії карного від Клозе, але його спроба також не увінчалася успіхом. А удар головою після розіграшу кутового на 44-й хвилині від Джентілетті особливої загрози воротам «Дніпра» не приніс.
На початку другого тайму обійшлося без швидкого голу, а перший удар у напрямку воріт глядачі побачили аж на 51-й хвилині, коли з 40 м пильність Бойка вирішив перевірити Матрі. Голкіпер цю перевірку пройшов вдало. Здавалося, що малюнок гри не зміниться, втім гості таки зібралися з силами та перевели гру на половину поля суперника.
На 64-й хвилині з гострого кута небезпечно цілив у ближній кут Бруну Гама, однак півзахисник влучив лише у сітку. Минула лише хвилина і Гама таки зрівняв рахунок — 1:1. Цей гол точно мав надихнути дніпропетровський клуб, але радість українських вболівальників була недовгою. Вже через три хвилини «Лаціо» знову вийшов вперед. Бойко бачив удар Пароло з лінії карного, але підступний рикошет від когось зі захисників «Дніпра» змінив напрямок польоту м’яча та змусив капітулювати українського голкіпера вдруге. Мирон Маркевич кинув у бій Шахова та Зозулю. Останній скинув м’яч на Селезньова, але той пробив поруч зі стійкою.
Незадовго до фінального свистка господарі заробили небезпечний штрафний. Катальді розрядив свою «гармату», однак Бойко цей постріл парирував. Утім, третій м’яч йому» все одно довелося виймати з сітки власних воріт. Футболісти «Лаціо» непогано розіграли кутовий, після якого Матос затримався при створенні штучного офсайду, залишивши без нагляду Джорджевича — 3:1.