|

Іспанці знову тріумфували

Гравці збірної України з футболу поклали всі свої сили, щоб напряму потрапити на Євро-2016, але не вдалося.

Македонська фаланга
Спочатку все йшло добре. 9 жовтня українці здобули три очки у грі на виїзді з македонцями. Завдяки голам Селезньова та Кравця «жовто-сині» здолали їх із рахунком 2:0. У господарів поля була дуже дисциплінована, майже непомильна оборона. Але цю «македонську фалангу» українські «козаки» таки змогли пробити.
Українці відверто провалила першу половину зустрічі. Так, вони не пропустили, володіли м’ячем, але гострих ситуацій так і не створили. За весь перший тайм можна згадати лише момент, коли Андрій Ярмоленко з гострого кута низом пробив у ближній кут після передачі партнера, але Пачовскі, котрий проводив свій останній матч у складі збірної Македонії, згрупувався й «узяв» цей удар.
На десятій хвилині Хачеріді зіграв рукою біля чужих воріт при подачі від кутового прапорця й отримав «гірчичник». Трохи згодом «досягнення» Євгена повторив Сергій Сидорчук. На 14-й хвилині ударом по воротах македонців відзначився Ракицький, котрий потужно пробив здалеку, але лише розім’яв воротаря.
Другий тайм Україна провела значно краще. Команда Фоменка нарешті «скинула кайдани» та показала, хто тут фаворит. Вже на п’ятій хвилині міг забити головою Селезньов, але йому забракло влучності. Через п’ять хвилин знову нагадав про себе Ракицький, але й цього разу Пачовскі спокійно забрав м’яч.
Українці просто «заселили» половину поля суперника, який занервував та призвів до пенальті у свої ворота. Рукою у власному карному майданчику зіграв Жута. Селезньов холоднокровно покарав суперників. Після забитого голу українці почали грати ще жвавіше. Мали свої моменти Ярмоленко та Ротань, першого підвела точність, а другий якимось дивом зовсім не влучив по м’ячу.
Далі відбувся ряд замін, Фоменко змінив Селезньова на Кравця. Дуже хорошу нагоду мав Коноплянка, і мав її саме після передачі Кравця: Артем вивів сам-на-сам Євгена, той вийшов просто на чудову позицію, але пробив, на жаль, якось прямолінійно, і Пачовскі був де треба.
Через хвилину після момену Коноплянки міг через себе забити Ярмоленко, але Андрій так і не зміг нормально влучити по м’ячу. Свого Україна домоглася за чотири хвилини до фінального свистка: Кравець обігнав двох оборонців Македонії і спокійно пробив у ближній кут — джокер Фоменка спрацював. Після голу Артема збірна України збавила оберти, дала поатакувати супернику, але у того вже не було сил.

Іспанська армада
У поєдинку проти Іспанії 12 жовтня, який команді Михайла Фоменка потрібно було вигравати, щоб пройти напряму на чемпіонат у Франції як найкраща третя збірна, українська команда показала непоганий футбол, проте без забитих м’ячів.
Для іспанців ця гра турнірного значення не мала, тому тренерський штаб дав можливість проявити себе найближчому резерву. Вже на четвертій хвилині українці скористалися незіграністю суперників, однак Ротань із чудової позиції після прострілу Кравця не зумів зіграти влучно.
Українці розпочали дуже потужно, постійно граючи вперед, намагаючись високо зустрічати суперника через пресинг. Проте іспанцям вдавалося стримати атаки суперника. На 15-й хвилині в України було два моменти для взяття воріт, однак команді Фоменка забракло і удачі, і реалізації. Вихід сам-на-сам Кравця і потужний удар Ротаня парирував Де Хеа. І це — запасний воротар?
В іспанців із реалізацією було краще і на 21-й хвилині гри вони відкрили рахунок. В карному майданчику помилкою захисників скористався Гаспар, котрий на випередження зіграв після подачі з флангу, і пробив головою П’ятова. Буквально за хвилину здавалося, що шанси України в цій грі остаточно будуть знищені, однак Фабрегасу не вдалося переграти українського воротаря з 11 м.
Після пропущеного м’яча українці почали грати, озираючись на власні ворота, і це дозволило іспанцям заволодіти м’ячем у центрі поля. При цьому, суперник давав «жовто-синім» розбігтися флангами, і здавалося, що для команди Фоменка ще не все втрачено.
У другій половині матчу малюнок гри особливо не змінився. Українці бігли вперед, Коноплянка, Ярмоленко, Кравець, Гармаш і Ротань постійно намагалися загострювати гру, однак м’яч відмовлявся потрапляти у ворота іспанської збірної. А гості вдруге забили на 56-й хвилині, однак суддя скасував взяття воріт через фол в атаці.
Ні вихід Селезньова, ні посилення півзахисту дебютантом Зінченком не принесло хоча б одного забитого м’яча, який би реально відображав картину гри, яку продемонстрували команди, проте не мав би ніякого впливу на турнірне становище в таблиці третіх команд.
Збірна Іспанії фактично грала дублюючим складом. Але він аж ніяк не поступався основному. Маючи такий чудовий набір виконавців, «червона фурія», без сумніву, знову стане чемпіоном Європи.

Пряма мова
Михайло Фоменко, головний тренер збірної України:
— Перед Іспанією ми втратили двох гравців основного складу. Розмовляли з тими гравцями, котрі «висіли» на картках, пояснювали, що емоції мають допомагати, а не руйнувати. Мабуть, не достукалися. У грі з македонцями у нас не вийшов перший тайм. У перерві спробували налаштувати хлопців, вони зрозуміли і змогли реалізувати наші ідеї. Шкода, що не реалізували жодного моменту з «червоною фурією», плюс чудово зіграв воротар суперника. В іспанців може бути і дві, і три команди. Збірна грає так, як їй дозволяє суперник. Ми намагалися грати на результат, але футбол є футбол. Оптимальний варіант у плей-офф — перший матч на виїзді, а повторна зустріч — удома, адже приємно грати при своїх уболівальниках. Із минулих матчів із Францією, коли ми програли відбір на чемпіонат світу, минуло два роки. Гравці стали досвідченішими. Будемо готуватися та сподіватися.

Любінко Друлович, головний тренер збірної Македонії:
— Нам протистояв сильний суперник. Що ж стосується пенальті, то його не було, але арбітр гадав інакше. Не знаю, яким був би рахунок, якби Хасані не отримав травму на старті поєдинку. Ми добре виглядали в першому таймі, але все зламав 11-метровий. Ми добре грали в захисті, у нас були моменти в атаці. Загалом мені сподобалася, як грала наша команда, але ми програли.

Вісенте Дель Боске, головний тренер збірної Іспанії:
— Україна — дуже сильна збірна, насамперед — командною грою. Хочу відзначити Коноплянку й Ярмоленка. Такої пари гравців немає в жодної збірної. Сподіваюся, що ми ще побачимося зі збірною України у фінальній частині чемпіонату Європи у Франції.