Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Перша жінка-арбітр у світі чоловіків

Автор:

|

Квітень 07, 2016

|

Рубрика:

Перша жінка-арбітр у світі чоловіків
Катерина Монзуль

Катерина Монзуль

Федерація футболу України (ФФУ) призначила суддів на матчі 20 туру національного чемпіонату. Серед інших у списку опинилася і Катерина Монзуль. 3 квітня вона стала першою жінкою-арбітром, котра обслуговувала поєдинок елітного дивізіону серед чоловічих команд.
Катерина Монзуль виросла в селищі Бабаї Харківської області. З дитинства захоплювалася футболом і навіть грала за місцеву збірну. Арбітром вирішала стати у 18 років. 24 вересня 2005-го вона вперше відсудила міжнародний футбольний матч між командами Фінляндії та Польщі. Вже 11 червня 2009 року розглядалося питання про можливість довірити Катерині обслуговування поєдинків Першої ліґи, однак виконком ФФУ в результаті відмовив їй у проханні, позаяк у судді не було повної професійної підготовки.
Але 4 жовтня 2011-го Катерина таки отримала ліцензію арбітра Першої ліґи. 5 жовтня 2011 року вона відсудила свій перший матч Першої ліґи між «Одесою» та «Кримтеплицею». Втім, ще до цього, 2010-го, їй довірили працювати на Юнацьких олімпійських іграх в Сінгапурі, а 2011-го вона з’явилася і на чемпіонаті світу в Німеччині. Взимку того ж року Катруся потрапила до категорії елітних арбітрів FIFA, причому стала першою жінкою-рефері з України, котра була удостоєна такого звання.
Вона обслуговувала матчі жіночої Ліґи чемпіонів, відбіркові матчі до жіночого Євро-2013. Судила чемпіонат Європи 2013 року в Швеції. Працювала на матчах групового етапу чемпіонату світу-2014 серед дівчат до 20 років у Канаді. На цьому турнірі українка стала арбітром фінального матчу між збірними США й Японії. За підсумками голосування міжнародної федерації футбольної історії та статистики Катерина Монзуль була визнана кращою жінкою-арбітром 2015 року.

До теми
Юнацька збірна України серед гравців 1999 року народження кваліфікувалася на чемпіонат Європи серед 17-літіх, посівши перше місце в своїй групі. Вирішальним поєдинком став матч із їхніми однолітками з Англії, де підопічні Олександра Петракова зіграли внічию з рахунком 1:1.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply