|

Жовтень 13, 2016

|

Євген Коноплянка рветься вперед

Легендарний в минулому футболіст після двох невиправданих нічиїх нарешті відчув смак вікторії в ролі тренера національної збірної України.

Турки
В поєдинку проти Туреччини в Коньї 6 жовтня українські футболісти були дуже близькі до перемоги, проте не змогли втримати позитивний рахунок. Загалом, «синьо-жовті» провели в цій зустрічі два різні тайми. В першій половині навіть під тиском турецьких фанатів вони контролювали м’яч і практично нічого не дали зробити суперникам. Після флангової атаки в карному збірної Туреччини на 23-й хвилині збили Артема Кравця і суддя не задумуючись вказав на точку. Євген Коноплянка, котрий, нагадаємо, не забив пенальті ісландцям, поступився цього разу місцем Андрію Ярмоленку. І гравець «Динамо», хоча й пробив не дуже вдало — воротар турецької команди вгадав і напрямок польоту, і майже накрив м’яч, проте, шкіряний таки опинився у воротах.
Через дві хвилини українці ошелешили 43-тисячну арену «Конья Бююкшехір». Їхня атака завершилася ювелірним пасом Ярмоленка на Кравця, і форвард «Гранади» ударом у ближній кут вдруге пробив Бабаджана.
«Синьо-жовті» після цього не зупинилися, і продовжувала атакувати. Однак, десь загравшись попереду, вони забули про оборону і в кінцівці тайму пропустили прикрий гол.
У другому таймі турки подалися відігруватися, але на старті українці знову гостро контратакували і мали свої моменти. І знову забивати міг Кравець, після удару якого м’яч рикошетом від голкіпера влучив у поперечку. А в наступному епізоді класно на ворота вийшов Соболь і Бабаджану знову довелося рятувати ворота.
Але ближче до кінцівки зустрічі українці потомилися й у турків з’являлося все більше моментів. А на 81-й суддя призначив одинадцятиметровий у наші ворота після того, як Степаненко порушив правила. П’ятову врятувати українську збірну не вдалося і Чалханоглу зрівняв рахунок.
Це вже була друга нічия цієї кваліфікації, після матчу українців із Ісландією у Києві, який закінчився з рахунком 1:1.

Косовари
Але вже 9 жовтня збірна України нарешті здобула свою першу перемогу під керівництвом Андрія Шевченка — над командою Косово. Через те, що Україна не визнає цю державу, домашній поєдинок довелося проводити в Кракові (Польща). Український тренер вирішив не дивувати сюрпризами і випустив той склад, який грав проти Туреччини. «Синьо-жовті» зі старту взяли м’яч під свій контроль, а вже на четвертій хвилині створили й перший момент: Ярмоленко у своєму фірмовому стилі змістився з флангу ближче до центру, однак пробив повз ворота.
На 16-й хвилині нагадав про себе і Коноплянка, втім, удар вінгера «Шальке-04» з убивчої позиції також пройшов повз ворота. Відверто «запоров» Євген трохи згодом, коли, вийшовши фактично сам на сам, не зміг переграти голкіпера, пробивши поруч зі стійкою. Ще через п’ять хвилин міг вразити ворота номінальних гостей і Кучер. Після розіграного стандарту Олександр підключився до атаки, але не зміг адекватно поставити корпус і пробив украй невдало.
Моменти в українців були, голом поступового навіювало. Втім, могло статися й навпаки. На 30-й хвилині Рашица легко обіграв кількох гравців збірної України, вийшов на ударну позицію, але, на щастя, пробив точно в П’ятова. Мурічі намагався додати м’яч після сейву Андрія, але пробив вище воріт вже з офсайду.
Разюча відповідь України сталася через хвилину: Зінченко чудово вирізав м’яч на Кравця, котрий із середньої дистанції таки пробив Уйкані. Не обійшлося там без рикошету від захисника, котрий і дезорієнтував голкіпера косоварів. На 38-й хвилині мав забивати Ярмоленко. Знову ж у своєму стилі Андрій змістився ближче до центру та розрядив гармату під поперечку Уйкані. На жаль, цього разу голкіпер Косово парирував удар. Більше нічого цікавого у першій половині зустрічі не відбулося і команди пішли на перерву.
Після перерви гра ще більше пожвавилася. Косовари цілком очікувано додали в роботі на атаку. Команди почали грати на зустрічних курсах. Додалося роботи і арбітру, котрий за 15 хвилин мав би поставити аж три пенальті, два з яких — безперечні, але на жаль, нічого незаконного рефері «не помітив», але чого тільки вартий відвертий фол Беріши, котрий у карному просто поклав на газон Бутка.
Ближче до середини тайму «гості» таки підрівняли відсоток володіння м’ячем. Не обійшлося і без «пожежі» біля воріт П’ятова — на 63-й хвилині м’яч у наші ворота ледь не відправив Шала, а вже на 78-й хвилині Бернард Беріша запустив шкіряного в поперечку воріт. За десять хвилин до завершення основного часу українці таки зібралися з силами та забили ще двічі. Спочатку Коваленко завадив забити Ротаню, втім, через дві хвилини зміг забити Ярмоленко.
Тут показав себе Караваєв, котрий вийшов на заміну. Він лівим флангом продерся та виконав точну передачу у карний на Ярмоленка. Андрій одним дотиком м’яч зупинив, а другим розстріляв ворота суперника. Не залишився без гола і Ротань. Руслан у схожій манері пробив з дальньої дистанції без шансів для голкіпера. У підсумку збірна України довела справу до перемоги. Футболісти Косова так нічим і не змогли відповісти. На табло світилося 3:0.

До теми
Збірна України U-19 гарантувала собі путівку в еліт раунд чемпіонат Європи 2017 року. У другому турі кваліфікаційного турніру «синьо-жовті» розгромили команду Латвії — 3:0. Відзначилися Алібеков (двічі) і Попов. Матчі елітного раунду відбудуться навесні 2017 року. Сім переможців груп приєднаються у фінальному турнірі до збірної Грузії, яка є його господарем.